10 asja, mida need inimesed, kel kodu korras, pidevalt teevad

kodus.ee
korras kodu
Mida teha, et kodu korras püsiks? | Shutterstock

Oled märganud, et mõnel inimesel kohe seisab kodu korras ja mõnel mitte sugugi? Vaata, mida need inimesed, kel kodu korras, igapäevaselt teevad!

1. Panevad asjad oma kohale tagasi

Reegel kõlab: kasuta ja pane oma kohale tagasi! Nii on sul vähem vaeva koristamisega ning leiad kõik ilma suurema vaevata üles.

2. Ei jäta musti nõusid vedelema ja koristavad köögi

Kuivanud toidujälgi on palju raskem eemaldada kui taldrik kohe üle loputada, teavad korraarmastajad ega jäta mustade nõude kuhilaid kraanikaussi vedelema. Sama kehtid ka nõudepesumasina kasutamisel: laadi masin täis, pane käima ja tühjenda kohe. Ka köögi tööpinnad jms. tuleks kohe puhastada, sest kuivanud plekke on raskem kätte saada.

3. Pesevad regulaarselt pesu

Vältimaks üle jõu käivaid musta pesu hunnikuid, pesevad korraarmastajad regulaarselt pesu.

4. Ei jäta riideid vedelema

Korralikult riidepuule riputatd rõivad säilitavad kauem oma hea väljanägemise kui riideesemed, mis nurgas või põrandal kortsus vedelevad. Ka rõivaste puhul kehtib: kasuta, pese ja pane samasse kohta tagasi, nii leiad alati oma lemmikrõivad üles.

5. Teevad voodi üles

Koristatud magamistuppa on õhtul mõnus tulla ja pikali heita, niisiis tasub voodi hommikul üles teha.

6. Viivad prügi välja

Korraarmastajad inimesed viivad prügi regulaarselt välja, samuti taara taaraautomaati või pudelikonteinerisse: prügikotid või üleajavad prügikastid nüüd küll kellegi kodu ei kaunista.

7. Kasutavad aega maksimaalselt

Näiteks kui praad on ahju lükatud, saab toidu valmimiseni köögi või vannitoa korda seada, nii on aeg maksimaalselt ära kasutatud.

8. Ei viska tänaseid toimetusi homse varna

Korraarmastajad inimesed ei oota üht müstilist päeva, kui koristamisvaim neid tabab ja tervet maja puhtaks küürima utsitab, vaid nad haaravad härjal sarvist ning teevad kohe asjad ära. Juba vanarahvaski teadis, et vajalike toimetuste homsele lükkamine pole hea mõte.

9. Igal asjal on kindel koht

Korras kodus pole asjad juhuslikult säetud, vaid läbimõeldult organiseeritud. Igal asjal, nii väikestel kui suurtel, on majapidamises oma kindel koht, kuhu need ka alati tagasi pannakse.

10. Nad planeerivad

Kui lasta eluhernel juhuslikkuse põhimõttel veereda, võibki juhtuda, et ülearu palju just tehtud ei saa. Korraarmastajad planeerivad oma tegevusi ja nii saab ka rohkem päeva jooksul ära tehtud. Kuidas igapäevaelus aega säästa, õpetame siin.

Sarnased artiklid