10 asja, mida suvisele ümber-järve-matkale kaasa võtta

Sisuturundus
Et matk õnnestuks, tuleb selleks valmistuda. | Kaup24.ee

Saabunud on suvehooaeg ning aeg on asjad kokku pakkida ja teha koos pere või sõpradega mõnus matk ümber järve. Paeluv roheline loodus, suviselt soojad suplused, mõnus magamisase telgis, sportimisvõimalused, lõbusad ajaveetmisviisid, soe toit ja külmad joogid - kõik need on osa ühest suurepärasest matkast. Ometigi tuleb selle jaoks tagada vajalikud matkatarbed ja vahendid, mis kõike seda võimaldaks.

1. Telgid

Kui plaan on ööseks jääda, siis kindlasti tasuks soetada kvaliteetne telk. Telgi valimisel on oluline arvestada seltskonna suurusega, ilmatingimustega ja telgi transpordi viisi. Telke on võimalik osta suurte peretelkidena kui ka üksikute 2-kohalistena. Suvel peaks kindlasti tähelepanu pöörama telgi UV-kiirguse kindlusele, sest päikesekiirgus võib mõjutada telgi materjali kvaliteeti, värvi ja vähendada veekindlust. Viittelkide, kuppeltelkide ja tunneltelkidest sõltub telgi struktuur, kokkupanemise ja paigaldamise kergus ning selle transportimine.
 

2. Magamiskotid ja madrats

Eesti suvel võib esineda nii külmemaid kui ka soojemaid ilmasi, mistõttu tuleks sellega ka arvestada. Ideaalis võiks olla magamiskoti materjal veekindel. Osad magamiskotid on võimalik lahti teha tekiks, mis sobib ideaalselt suveks, kui muidu kookoni kujulises magamiskotis magamine on liiga palav. Kuna jäigal maapinnal magamine on igati ebamugav, siis tasuks kindlasti soetada alla ka vastav madrats. Kõige mugavamad on täispuhutavad madratsid, kuid asja ajavad ära ka matid. Oluline on tagada nende veekindlus ja mugavus. Ära unusta ka patja.
 

3.Ilmastikule vastav riietus

Eesti suvi võib olla iga päev erinev, mistõttu on oluline tagada, et kaasas oleksid alati soojad riided külmemateks aegadeks, vihmakeebid või joped niiskemateks, hingavad riided kuumemateks jne. Võimaluse korral tutvu enne matka ka lubatava ilmateatega, et olla kindel, mis ilm teid matka ajaks ootab.
 

4. Matkanõud, söögitegemise vahendid ja külmutuselemendid

Matkale minnes ei saa alati lootma jääda, et alati kaasa võetud toit säilib - seda eriti palavatel suvepäevadel. Samuti maitseb alati kõige paremini soe toit kui külm, kuid selleks on vaja potti ja teisi nõusi, mis tagaks toidu kerge valmistamise lõkkel või priimusel ning nõud, mis oleksid taaskasutatavad. Kui plaanite aga kaasa võtta suppi, teed või muud vedela koostisega toitu või juua, siis kindlasti tasuks soetada ka termos. Säilitamiseks sobivad hästi autosse spetsiaalsed väikesed külmakotid ja külmutuselemendid.
 

5. Ujumisriided ja muud sporditarbed

Kui plaanite minna järve äärde, siis suure tõenäosusega mõtlete ujumise peale. Selleks tuleb tagada kindlasti vajalikud ujumisbokserid, trikood või bikiinid nii endale kui ka lastele. Kusjuures, kasuks tulevad ka veesussid - nendega kaitsete enda kui ka laste jalgu vees olevate teravate kivide ja muu sarnase eest. Kui harrastate sporti, siis tasuks kindlasti võtta kaasa ka vastav varustus.
 

6. Kalastustarbed

Ümber järve matkale minnes ei tasuks kindlasti kasutamata jätta võimalust püüda kala. Kalale minnes aga tuleb alati tagada ilmastikule vastav  varustus - riietus, kummikud või saapad, õnged, landid, söödatopsid, ujukid ja paljud teised vahendid, mis muudavad kogu kalapüüdmise protsessi kindlasti kergemaks ja mugavamaks. Kalastustarvetega saad lähemalt tutvuda siit.
 

7. Valgustid

Matkale minnes tasuks alati käepärast hoida taskulampi või pealampi, mis aitaks liigelda hämaramal ajal või ära hirmutada näiteks metsloomi. Olemas on nii UV kui ka LED taskulampe ja pealampe. Eriti mugavad on erinevate funktsioonidega lambid, mis lasevad näiteks lambi eredust määrata, suunata vilkuvat tuld või muudki.
 

8. Matkamööbel

Oleme harjunud alati näiteks sööma või muid istuvaid tegevusi tegema laua taga ja toolidel. Seetõttu ei peaks kaduma mugavus ka matkale minnes - kokkupandavad toolid ja lauad suudavad alati reaalseid toole või laude asendada nii, et matkamine oleks mugav ja kerge.
 

9. Grill

Igale matkale sobib hästi kaasa väike kompaktne grill, kui parasjagu lõket pole võimalik teha. Kui aga grilli kasutamise võimalus puudub, siis kindlasti tasuks leida ka lõkke jaoks spetsiaalsed grillvardad, mis võimaldavad mugavalt toitu küpsetada.
 

10. Meelelahutus

Matkale minnes võib ikka igav hakata, kui parasjagu midagi teha pole - seda eriti lastel. Selleks on võimalik alati kaasa võtta näiteks lastele mõned sportmängude vahendid, raadio, raamatuid ja muud sarnast. Selleks tuleb vaid teada, mida teie pere teha eelistab ning mis kaasa ka ära mahuvad.

Ümber järve matkad võivad olla lõõgastavad, kuid ilma õige varustuseta võib see lõõgastus üsna pea muutuda ebamugavuseks. Vajalikud matkatarbed leiad siit. Veendu enda ja oma pere soovides ning muuda matkamine meeldivaks kõigile, et oleks tahtmist seda korrata ka järgnevad suved.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid