10 nippi kortermaja rõdule aia rajamiseks

Arvesta juba eos, et rõdul ei saa kasvatada kõiki taimi. Esmalt vaata, kuidas liigub päike, et otsustada, kas valida päikest või varju armastavad taimed. | Shutterstock

Korteriinimestele on koroonakevad kindlasti tüütum kui neile, kel on oma maja koos aiaga või maakodu, kuhu põgeneda. Samas saab ka rõdule sisse seada väikese aia või elutoa pikenduse, kus suvest mõnu tunda. Nippe selleks jagab K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina.

1. Mida väiksem on ruum, seda suurem on oht, et see näeb välja nagu kolikamber. Pisikese rõdu puhul tuleb iga detail läbi mõelda. Rõdu ei saa olla ühtviisi panipaik, elutuba ja kasvuhoone, fokusseeri ühele eesmärgile. 

2. Betoonpõrand teeb rõdu olemuse kõledaks ja tallaaluse ebameeldivalt külmaks. Paigalda põrandale soe ja vastupidav terrassilaud või õue mõeldud parkett, mis käib kokku nagu pusle. Kui rõdust saab peamiselt lille- või köögiviljaaed, võib põrandale panna ka looduskivi, keraamilise plaadi või klinkeplaadi. Kivipõranda peal võib kasutada õuetingimustesse mõeldud vaipa.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid