10 trendi, mida tasub 2020. aastal kodu sisustades teada

kodus.ee
Avarus ja õhulisus on moes. | Shutterstock

Jaanuaris küsitakse sisekujundajatelt ikka ja jälle, mida uut ja põnevat tasuks katsetada, millised trendijooned tulevad vanast aastast kaasa ja millistelt unustatud lemmikutelt võiks tolmu maha pühkida. K-rauta sisekujundaja Aleksandra Tšufarina tutvustab 2020. aasta kodukujunduse trende.

1)    Moes on eklektika ehk erinevate stiilide ühendamine, seega sobitatakse ebatavalisi mustreid, erksaid värve ja põnevaid struktuure. 

2)    Naturaalne ja keskkonnasõbralik korkmaterjal on IN. Korkmaterjali valmistatakse korgitamme koorest ja selleks ei pea metsa maha võtma – puid kooritakse umbes iga 9-10 aastat tagant ja puud elavad kuni 300-aastaseks. Korkparkett hoiab sooja ning on hea heli- ja vibratsioonisummutaja, mistõttu sobib suurepäraselt ka kortermajadesse. Kusjuures kork pole enam sugugi vaid põrandamaterjal, seda kasutatakse ka seinal, mööblis ja sisustusdetailides. 

3)    Naturaalne hele puit on samuti aukohal. See võib olla õlitatud või kergelt lakitud, peaasi, et jätab mulje, nagu oleks puit sootuks töötlemata. Kui viimase viie aasta skandinaavialikus trendituhinas on mööbel valgeks võõbatud, võib nüüd värvi maha lihvida ja naturaalse puidutooni esile tõsta. Eesti inimeste lemmikud on olnud läbi aegade tamm, kask ja vaher. 

4)    Moes on avarus ja õhulisus, mida annavad klaas ja teised läbipaistvad materjalid, samuti heledad pastelsed värvitoonid. 

5)    2020. aasta mööbli ja valgustite disain on valdavalt ümar, teravad nurgad on mõneks ajaks unustatud. 

6)    Kui mitu aastat polnud heksagonimustrile vastast, siis nüüd asendab seda kalauime muster, mida kasutatakse nii keraamilisel plaadil, tapeedil, tekstiilidel kui põrandakattematerjalidel. Lisaks on moes naha, kivi ja seemisnaha struktuurid. 

7)    Värvigammalt on 2020. aasta kirev. Ühelt poolt on hinnatud pehmed pastelsed toonid, näiteks piparmündiroheline, heleroosa, vaniljekollane ja karamellipruun, aga teisalt on jätkuvalt moes ka sügavroheline, indigosinine ja bordoopunane. 

8)    Ilmselt inspireerituna metallroti aastast on moes lisada kerget metalliläiget – seda leiab nii värvidest, tapeedilt kui sisustusdetailidelt.

9)    Eelmistest aastatest tuleb kaasa tekstiilimood – samet ja plüüs on ka selle aasta lemmikud, aga kuna nende hooldamine on keerukas ja hind kõrge, siis lisatakse neile materjalidele sünteetikat, mis muudab need kergemini puhastatavaks ja hinnalt soodsamaks. Seega võib nüüd sametdiivanit kaaluda ka kodusse, kus on väikesed lapsed ja lemmikloomad.

10) Rohelus ja toataimed on sisustuse lahutamatuks osaks. Moes on erinevad roheseinad, nii taimede kui samblaga. Taimi eksponeeritakse ka põrandal ja seda silmatorkavalt suurtes lillepottides. 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid