10 võimalust, kuidas muuta voodimured voodirõõmudeks

Kodutohter
Püüdke leida oma seksuaalelus rütm, mis rahuldab mõlemat osapoolt. | Shutterstock

Paarisuhtes pole kivisse raiutud ühtegi normi. Tuleb leida vvoodielu rütm, mis rahuldab just teid.

1. Kui kirg on lahtunud ning elu jõudnud ei-taha-etappi, peab seda püüdma oma kaaslasega arutada. Tuleb olla peenetundeline ja tunnistada, kuidas lugu sinu meelest on ja mis sulle muret valmistab.

2. Vesteldes ei tohi teineteist süüdistada ega meenutada minevikku. Tuleb keskenduda praegusele eluhetkele ja mõelda, mida ootate tulevikult.

3. Kui olete pikka aega leppinud nn misjonäriasendiga, võtke appi fantaasia ning mängulisus. Erootilised filmid ja seksilehed võivad siinjuures aidata.

4. Ärge unustage helluse, õrnuse ega teineteise puudutamise tähtsust. Neid peetakse eriti oluliseks just naissoole, kuid vanuse kasvades hakkab tugevamgi pool neid rohkem hindama.

5. Unustage töö- ja kodumured ning keskenduge vaid seksile. Kui üks osapool märkab, et teine tegutseb automaatselt, mõtted aga on hoopis kuskil mujal, kaob nauding.

6. Pidage meeles, et elus tuleb ikka ette aegu, mil seks justkui polegi tähtis. Ei tasu paanikasse sattuda ega arvata, et nii jääbki. Aeg, hea tahe ja avatus toovad uue lõõma.

7. Kirg kestab kauem, kui lepid oma kehaga sellisena, nagu see parajasti on, ning hindad samamoodi ka oma kaaslase mehelikkust/naiselikkust.

8. Püüdke leida oma seksuaalelus rütm, mis rahuldab mõlemat osapoolt. Paarisuhte kohta pole kirja pandud mingeid üldisi norme.

9. Kes võtab ravimeid, mis võivad libiidot pärssida, küsigu arstilt nõu, kuidas seda toimet minimeerida.

10. Kui omavahel ei saa kõigest räägitud, tasub minna nõustaja juurde. Seksuoloogid, günekoloogid ja seksuaalterapeudid võivad karidest üle aidata vaata et mõne vestlusegagi.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid