3 asja, mida su kodus ei peaks olema

kodus.ee
Lapid ja riidest käterätik on köögis nõudepesul piisavad abilised | Shutterstock

Mida peaks kodus olema ja mida mitte? Kui veidigi tervislikult ning keskkonnasäästlikult mõelda, pole ümberharjumine väga raske.

Plastikkarbid ja toidukile

Kuigi plastikkarpe on erinevast materjalist, on erinevad uuringud kindlaks teinud, et nende kaudu jõuab su organismi siiski kahjulikke aineid. Parem asenda need millegi tervisele ja keskkonnale kasulikumaga: näiteks Remondihull asendas need taaskasutatavate vahapaberitega ja kirjutab sellest ka oma blogis. Toidukile rändab aga kohe peale ühekordset kasutamist prügikasti.

Paberkäterätik

Usute või mitte, aga oli maailmas aeg, kus kodu, nõud jms. saadi puhtaks riidest käterätikute ja lappide abiga. Iga leht rändab pärast ühekordset kasutamist prügikasti ja keskkonda reostama.

Kodukeemia

Seda võib samuti olla raske, koguni võimatu uskuda, aga kodukeemiata on samuti võimalik elada. Näiteks puhastab vannitubasid, vaipu ja põrandaid edukalt veega töötav aurupuhasti, kuidas mikrolaineahi keemiata puhtaks saada, õpetasime siin.  Kuidas sidrun sind kodus aidata saab, on kirjas siin. Lisaks sidrunile on majapidamises asendamatu ka äädikas: veega lahjendatuna puhastab ja desinfitseerib ta kodu.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid