3 herilaselõksu, et päästa viinamarjad

Kaja Kurg
Herilane viinamarja kallal maiustamas. | Shutterstock

Kui kasvuhoones hakkavad valmima viinamarjad, on kohe platsis ka herilased. Nad uuristavad marjad seest nii tühjaks, et järele jäävad ainult kestad, ning võivad rikkuda suurema osa saagist. Et seda ei juhtuks, tuleb sissetungijad lõksu meelitada.

1. Võta 3-liitrine klaaspurk ja 1,5–2-liitrine plastpudel. Lõika plastpudeli ülemine osa ära ja säti tekkinud lehter purgi suudmesse. Täida purk poolenisti magusa moosivee või marjamahlaga, eriti hea pidavat olema kääriv õunamahl. Ka õlu mekib herilastele hästi, kui selle sisse segada suhkrut. Lehtri kaudu pääsevad herilased purki joomingule, aga pärast, kui pea juba uimane, ei suuda enam kitsast väljapääsu üles leida ja upuvad.

2. Riputa viinapuu külge liitrised plastpudelid ja täita need kolmandiku kuni poole ulatuses magusa kääriva joogiga. Sellest püünisest pole samuti erilist lootust pääseda.

3. Lõika plastpudeli küljele poolring ja painuta see herilastele maandumisrajaks. Kork jäta pudelile peale. Sisse vala kange õlu koos suhkruga vm magus vedelik.

Sarnased artiklid