3 raamatut algajale pokkerimängijale
Sisuturundus

Selleks, et saada pokkerimängus osavaks, tasub mängu kohta õppida ja lugeda.

Miljonid inimesed üle maailma mängivad pokkerit nii online kasiino vahendusel kui ka reaalses elus, ent ainult väheseid neist saab nimetada professionaalseteks mängijateks. Selleks, et saada pokkerimängus osavaks, tasub mängu kohta õppida ja lugeda. Järgnevalt tutvustame 3 raamatut algajale mängijale, mille abil endale pokkeri strateegia ja mängimine selgeks teha.

 

David Sklansky “The Theory of Poker”

Pokkeri maailmameistrivõistluste kolmekordse võitja David Sklansky „Pokkeriteooria“ on maailmas üks enim müüdud ja parimaid raamatuid. See on tõsine ning kõikehõlmav teejuht pokkerimängu. Sklansky annab edasi kõik põhitõed, millega mängija peab läbi kogu mängu arvestama. Selles raamatus läbitakse põhjalikult kõik mängu aspektid kirjeldades detailselt mängu taga olevat teooriat ning kogenumate mängijate mõttekäike.

 

Raamatus on kokku 25 peatükki, millest igaüks pühendub mängu erinevale aspektile nagu näiteks ante, pot odds, bluffimine või käte lugemine. Kõik kontseptsioonid on Sklansky poolt põhjalikult ära selgitatud kasutades näidissituatsioone kõigist peamistest pokkeri mängudest.

 

See raamat ei anna ainult kiiret õppetundi pokkerist, vaid sobib ka väga hästi mängijaile, kes soovivad saavutada oma mängus märkimisväärseid edusamme ning oluliselt paremaid tulemusi. Antud raamat ei ole mõeldud ainult sirvimiseks. Lihtsalt läbi lugemine võib lugejale anda mõningast kasulikku informatsiooni, aga kui soovitakse tõsisemalt oma mänguoskuseid lihvida, siis tasub sellesse raamatusse põhjalikumalt süveneda.

 

Matthew Hilger “The Poker Mindset”

Võidukal pokkerimängijal on laitmatu mänguoskus ja õige mõtteviis. See raamat on pokkerimängu inimlikest teguritest ehk sellest, kuidas mõtteid, tundeid ja käitumist kontrollides kindlalt võita. Raamatust saab teada, milline on pokkerimängija õige mõtteviis ja õiged hoiakud,

kuidas toime tulla suurte kaotuste ja halva õnnega, mida teha, kui kipute mängima alla oma võimete, kuidas süüvida vastase mõttemaailma, millised hingeseisundid suurendavad või vähendavad võiduvõimalusi. Raamat sobib nii algajale kui ka professionaalile. Teos tutvustab, milline peaks olema eduka mängija mõtteviis ning millised jooned eristavad võitjat kaotajast.

 

“Pokker. Eesti proffidelt eesti mängijatele”

Pokkeri alaseid raamatuid on avaldatud ka Eesti professionaalsete mängijate poolt. Raamatu autoriks on 11 tunnustatud mängijat ja oma ala spetsialisti: Andres Burget, Hannes Namsing, Imre Leibold, Kaur Mägi, Lennart Vahemets, Marek Kolk, Priit Türner, Rainer Roomet, Runnar Linderpuu, Sven Reimaa ja Sander Laprik. Autorid ei õpeta ainuüksi pokkerit paremini mängima, vaid olema edukas kõiges, mis pokkerit puudutab, ning annavad võimaluse heita pilk eduka Eesti pokkerimängija mõttemaailma.

 

Raamatu tuumaks on enimlevinud pokkerimängude õpetused. Lisaks käsitletakse nii ühe- kui mitmelaua turniiride mängimise põhilisi aspekte. Iga autor on kirjutanud peatüki mänguliigi kohta, mida ta kõige paremini valdab.

 

Raamat on sobilik nii algajale kui ka edasijõudnule. Selgitamaks pokkeris kasutatavaid mõisteid, on autorid lisanud raamatusse põhjaliku 35-leheküljelise pokkeriterminoloogia sõnastiku. Lisaks annab raamat lugejale ülevaate pokkerimängu ajaloost ja tutvustab kuulsate pokkerimängijate elulugusid.

Sarnased artiklid