4 kiiret nippi, kuidas terrass kauniks muuta

kodus.ee
Kui ilm lubab, saab sõprade ja perega õues aega vaata | Shutterstock

Õhtul tulevad külalised, aga sinu terrass pole nende vastuvõtuks sugugi valmis? Pole hullu, ka poole tunniga saad oma väliruumi üles vuntsida!

Vanadest veinikastidest hoiupaigad terrassil | Meelis Tomson/erakogu

Korista asjad õuepanipaikadesse

Kui varasemalt ei näinud aiaomanikud muud võimalust kui nurgas seisev ja tihti ka silma riivav aiakuur, siis täna on palju erinevaid võimalusi, kuhu peita õues lahtised asjad. Näiteks pink-panipaik, mille tegemist õpetame siin. Või siis taaskasutus - näiteks vanadest veinikastidest, mis ilmastikukindlaks töödeldud, saavad pisema aiakraami hoiukastid.

Õuepeol kaetud kaunis laud | Shutterstock

Kata laud

Väliruumis saad hästi ära kasutada vanema, veidi kulunud mööblitüki, muidugi peab selle eelnevalt puhastama-korrastama. Õuepeoks kaetud laud võib olla mänguline - too välja näiteks erinevad nõud (hea võimalus eksponeerida vanu nõusid, millest vaid mõned eksemplarid järele jäänud), vanaema vahva, küll veidi kulunud laudlina. Ära ainult ka õues ilu unusta - säti näiteks vaasidesse-purkidesse oma aia lilli.

Padjad ilmestavad tagasihoidlikumat aiamööblit | Shutterstock

Tekstiilid terrassile

Kui ka välimööbel on neutraalset värvi, ilmesta seda värvikirevate, mustriliste patjade ja pleedidega, võid ka vaipu maha panna - olemas on koguni spetsiaalsed ilmastikukindlad vaibad.

Mahe valgus terrassil | Shutterstock

Laternad ja küünlad

Mis võiks olla kaunim, kui soojal ja sumedal suveõhtul mahedalt valgustatud terrassil toredate inimestega juttu puhuda ja head toitu nautida? Säti terrassi valgustama mõned valgustiketid-laternad (odavaid võimalusi pakub näiteks Ikea, võid kasutada ka jõuludeks muretsetud lihtsat valgustiketti). Maa sisse torgatud leedvalgustitega saad aias välja valgustada valitud kohti, mida oma külalistele näidata-rõhutada soovid. Säti ka küünlad terrassile maitsekatesse küünlajalgadesse, lisaboonuseks on asjaolu, et citronellaküünlad peaks ka tüütuid putukaid peletama.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid