4x retro: need kaheksakümnendate lemmikud on tagasi

kodus.ee
The Pink House sametmööbliga elutoas Londoni kodu- ja aiafestivalil oli pilgupüüdjaks mitte kamin, vaid kokteililaud. | kodus.ee

Olid alles ajad, ohkame 1980ndate kodudest fotosid lapates. Pole viga, nostalgikutel ei maksa meelt heita: nii mõnigi sisustushitt on taas tagasi!

Serveerimislaud on kasutusel väikese baarikapina. | Terje Ugandi

 

Serveerimislaud

Serveerimislaud on tagasi ja trendikam kui kunagi varem! Tihti täitab see ka baarikapi ülesannet.

 

Korvmööbel on taas moes. | Shutterstock

 

Korvmööbel

Alles see oli, kohustuslik korvmööbli komplekt puhketoas või sauna eesruumis Eesti kodusid ehtis - ent vahepeal panipaika pagendatud rotangist diivan ja toolid trügivad taas jõuliselt ka siseruumidesse. Country Living kirjutab, et rotangist punutud mööbel on taas moes ka siseruumides - seda saab miksida mitmete stiilidega, näiteks sobitada boheemlaslik-šiki või mereteemalise koduga. Rotangmööbli plussiks on asjaolu, et see vajab suhteliselt vähe hooldust ning sellest valmistatakse lisaks toolidele-diivanitele ka väiksemaid kodusisustuseks sobivad aksessuaare. Ent ettevaatust juhul, kui sul on kodus kass - mööblit küünistada armastavad kodukiisud võivad rotangmööblist kiirelt jagu saada.

Sametiga kaetud mööbel on taas moodne. | Shutterstock

 

Samet

"Materjalidest on taas moes samet, " rääkis kodus.ee-le Palazzo sisearhitekt  Airita Aim. Sisearhitekti sõnul pole moodsad asjad ka enam nii kandilised kui varasemalt.

Luksuslik käsitöö seinavaip Mauritiuselt | Shutterstock

 

Seinavaip

"Seinavaip on taas moes, see trend ogub hoogu üle ilma" räägib sisekujundaja katariina Kalda.  "Soovitavalt näiteks vaibakunstniku loodud unikaalne käsitöö - see on kunstiteos, taies, mis kaunistab kodu," selgitab ta.

poll: 

Sarnased artiklid