5 asja, mis tuleks kodus riidekapist välja visata

kodus.ee
Riidekapp | Shutterstock

Nädalavahetus on hea aeg riidekapi tuulutuseks: vaata, kas ka sinu riidekapis leiduvad need viis asja, mida sa tegelikult ei vaja. Ei ole mõtet hoida seisvaid asju, sest need tekitavad seisvat energiat.

Keemilise puhastuse riidepuud

Need väikesed traadist asjakesed on mõeldud vaid ühe rõiva hoidmiseks ja sedagi ajutiselt, nii et anna need heaga puhastusettevõttele tagasi. Soeta korralikult riidepuud, mis su rõivaste vormi hoiavad.

Rõivad, mis selga ei mahu või on moest läinud

Oh, need teksad, millega gümnaasiumi viimases klassis tantsitud sai....kui tõepoolest oled vaid selle ühe paari mälestustekarbis panipaika pakkinud, võib seda veel mõista, ent ära hoia kapis rõivaid 8 eri suuruses inimesele. Kui ka võtad kaalus alla või juurde, on pigem tõenäoline, et tahad uusi asju, sest vanad juba moest läinud. Kõik, mida sa ise ei vaja, anna ära, müü maha või viska minema.

Katkised rõivad või aksessuaarid

Kui rõivas läheb ikka korralikult katki, olgu ta kuitahes armas, siis kaalu ja mõtle hoolikalt, kas parandamisel on veel mõtet. Kõigel on mõistlik kulumisaeg, ka lemmikrõivastel, need pole tegelikult igavesed. Sama kehtib ka katkiste kingade ja ehete vms. kohta.

Pakendid

Tühjad karbid ja kilekotid, miks sa neid hoiad? Kui tõenäoline on, et neid veel kunagi tarvis läheb? 

Üksikud sokid

Kas ka sinu pesumasinas õgib väikesi vaeseid sokke ablas sokisööja? Kui ikka sokipaari kaaslane kuskilt välja ei ilmu või on hoopis katki kulunud, tuleb ka kaaslane paraku ära visata.

Vaata ka häid põhjusi, miks peaks inimesel üldse vähem asju olema.

Sarnased artiklid