Riidekapp kodus: 5 põhjust, miks sul peaks olema vähem asju

kodus.ee
rõivad
Vähem on rohkem, see kehtib igal pool, ka riidekapis. | Shutterstock

Šveitslased selgitasid ühes hiljutises uuringus välja, et  pea pooled küsitletud naistest on ostnud mõne rõivaeseme, mis lihtsalt riidekappi tolmuma jääb. Odavkaubamärkide ajastul räägitakse juba üleilmsest rõivaraiskamisest nii, nagu seda on toiduraiskamine - me ostame  kaugelt rohkem, kui tarvis läheb või kanda jõuame.

Säästvat eluviisi propageeriv moeblogija Courtney Carver lõi sestap projekti Project 333: igal inimesel võiks koduses garderoobis olla vaid 33 eset, kaasa arvatud aksessuaarid ja mantlid-joped-jalatsid. Kolme kuu järel võiks kollektsioonis asju vahetada, ent nii, et esemete arv ei muutu.

Tema arust on olulised viis asja:

  • Vähem põdemist ja otsimist. Mida vähem asju sul on, seda vähem näed vaeva garderoobis surfamisega ja mõtlemisega, mida selga panna.
  • Vähem rahamuresid. Kui sul on vähem asju, kulutad nende ostmisele ja vähem raha ega pea üleliigsete kulutuste pärast nutma.
  • Rohkem lemmikriideid. Kui jätad oma garderoobi alles vaid 33 parimat, saadki iga päev oma lemmikuid kanda.
  • Tead, mida tahad. Kui inimene kannab iga päeva rõivaid, mis talle tõesti meeldivad, on ta kindlasti enesekindlam ja õnnelikum. 
  • Rohkem ruumi. Inimene vajab enda ümber ruumi - kui loobud mõttetutest asjadest, saab kodu ruumi juurde. Ära kuhja enda ümber asju, vaid ümbritse end armastatud inimeste ja heade emotsioonidega.
Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid