5 koristusnippi, kui kodus on karvu ajav koer

Kaup.24
Sisuturundus
Kaup24

Neljajalgne sõber on kindlasti pere lemmik, kuid arvestama peab ka kohustustega, mida lemmiklooma omamine  kaasa toob. Näiteks sellega, et loomad ajavad palju karvu ning see tähendab ka palju koristustöid.

Igasse perre võiks kuuluda vähemalt üks neljajalgne sõber, kes alati kõigil tuju rõõmsaks teeb ning kelle eest hoolt kanda. Paratamatult kaasnevad lemmiklooma omamisega ka erinevad kohustused - näiteks pead arvestama sellega, et loomad ajavad palju karva ning see tähendab ka palju koristustöid. Isegi kui koristamine ei ole Sinu kõige lemmikum tegevus, siis need 5 koristusnippi on nii lihtsad, mugavad ja aitavad säästa aega, et saaksid olla rohkem koos oma lähedastega.

Kasuta robottolmuimejat

Tolmuimeja kasutamine ei ole varem olnud lihtsam! Kui Sul on suur kodu, siis kindlasti tead seda tüütut tunnet, kui pead terve korteri või maja tolmuimejaga üle käima. Tänapäeval muutuvad aina enam populaarsemaks robottolmuimejad, mis suudavad ise liikuda ning samal ajal ka tolmu imeda kõige raskesti ligipääsetavatest nurkadest. Need robotid on nii targad, et tajuvad ära ka ohtlikud nurgad ja takistused, mis tee peal ette jäävad - näiteks trepid. Kui robottolmuimeja aku on tühjenemas, oskavad osad mudelid ka ise laadimiskohale siirduda. Nii ei pea Sa muretsema, kui põrandad ja vaibad on karvu täis - lülita vaid robottolmuimeja sisse ning lase sellel teha kogu ülejäänud töö. Tänapäeval on robottolmuimejate valik suur - erinevad funktsioonid võimaldavad varuda rohkem aega elus oluliste asjade jaoks. Näiteks märgpesu funktsioon võimaldab lisaks tolmuimemisele puhastada ka põrandad plekkidest ja muust mustusest, mida lihtsalt tolmuimemine teha ei suuda. Kindlasti ära unusta tolmuimejat ka aeg-ajalt hooldada, et selle töökvaliteet püsiks efektiivne ning masina eluiga pikk.

Stiilsed päevakatted ja õigesti valitud materjalid

Diivanid ja voodid on kohad, kus koerad armastavad lesida ja istuda koos perega näiteks õhtuti teleka ees. Sellegipoolest on need ka kohad, kus on karvade puhastamine kõige keerulisem. Seepärast soovitame soetada nii diivani kui ka voodi jaoks päevakatted, mille saad mugavalt ära võtta kui näiteks külla tulevad külalised või kui käes on magamamineku aeg. Siis kogunevad kõik karvad ja plekid päevatekile ning saad need mugavalt pesumasinasse panna. Lisaks on tänapäeval päevakatete valik nii suur, et leiad kindlasti oma kodu interjööriga sobivad katted, mis täiustavad Sinu kodu veelgi. Kui vähegi võimalik, siis uute esemete soetamisel eelista tugevaid ja vastupidavaid materjale, mis karvu külge ei võta - nii on ka Sinu enda elu palju lihtsam. Näiteks põrandate puhul eelista laminaati, plaate, vinüüli või lehtpuust materjale. Diivani puhul eelista näiteks nahka või tugevakiulist puuvilla. Lisaks võid sisustuselementide valimisel pöörata tähelepanu ka värvile - näiteks tumedal diivanil on heledaid karvu koheselt näha, kuid heledal diivanil vähem, mistõttu ei pea ka koristama nii sageli kui muidu.

Kasuta spetsiaalseid tarvikuid

Isegi kui eelistad robottolmuimeja asemel tavalist tolmuimejat, on Sul võimalik selle jaoks osta vastavad otsikud, mis muudab loomakarvade eemaldamise erinevatelt pindadelt kordades mugavamaks võrreldes tavaliste otsikutega. Kusjuures on võimalik väiksemaid otsikuid kasutada isegi looma peal. Jah, sa lugesid õigesti - kasuta spetsiaalset otsikut ja tolmuimejat, et õrna survega saada looma karvakasukalt kätte kõik lahtised karvad, mis muidu võivad sattuda pindadele, mida peaksid hiljem eraldi veel koristama hakkama. Lisaks saate pakkuda oma lemmikloomale mugava kummiotsikuga ka massaaži.

Riiderullid, kleeplindid, märjad lapid

Riiderullid on kompaktsed vahendid, millega saab kiirelt ja mugavalt eemaldada karvad pehmetelt pindadelt. Näiteks kui oled just diivani ära puhastanud, koer hüppab diivanile ning kohe on saabumas külalised, on eriti mugav võtta appi riiderull ning sellega diivan taas puhtaks saada. Lisaks võid seda kasutada ka oma riiete peal. Kui Sul aga riiderulli käepärast pole, siis sobib ka ideaalselt kleeplint ehk teip. Selleks vaid aseta kleeplint näiteks diivani pinnale ning tõmba seejärel ära. Teibil olev liim eemaldab karvad kiirelt ja lihtsalt. Kusjuures on olemas ka spetsiaalsed kindad, mis tuleb vaid märjaks teha ning seejärel sellega karvad pinnalt ära tõmmata. Seda võid teha ka tavalise märja lapiga, mis võtab kiiresti koerakarvad enda külge.

Kasuta õhuniisutajat

Õhuniisutaja on ideaalne vahend talvel, kui õhuniiskus on ruumides madal. Kindlasti oled ka ise märganud kodus olles, kus nahk on tavapärasest kuivem ning ka haigusnähud ja allergiad kipuvad kiiremini esinema - see tähendab, et õhuniiskus ongi toas madal. Lisaks õhuniiskuse taastamisele võimaldab õhuniisutaja ära hoida ka karvade kleepimist pindade külge. Kusjuures liigsete karvade vältimiseks tasub oma lemmiklooma ka aeg-ajalt kammida, et eemaldada lahtised karvad, mis võivadki jääda näiteks diivanile, vaibale või põrandale ning kammimist soodustavad omakorda lemmiklooma pesemine.

 

Lemmikloomad on iga pere osaks, kes suudavad iga inimese tuju alati rõõmsaks teha. Samas pead arvestama sel juhul ka teiste võimalike kohustustega, mida lemmiklooma omamine kaasa toob. Kui otsid masinaid, mis teeksid koristustööd kergemaks ja lihtsamaks, siis tasub tutvuda valikuga Kaup24 veebipoes.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid