5 lihtsat nippi väikese kodu kujundamiseks

kodus.ee
Interior Style Hunteri sinine magamistuba soovitusega ka väikeses ruumis olla julgem ja värvidega mängida | kodus.ee

Kuidas kujundada kodu, kus ruumi napib, ometi tahaks kõik asjad ära mahutada? Briti disainiblogijad jagavad lihtsaid nippe!

Londonis House&Garden festivalil seisid populaarse blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus, disainiblogi "The Pink House" autor Emily Murray ning 2LG Studio disainerid-blogijad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead silmitsi väljakutsega luua muljetavaldav väike ruum. Nii võisidki vaatajad uudistada  Interior Style Hunteri sinist magamistuba soovitusega ka väikeses ruumis olla julgem ja värvidega mängida, 2LG Studio tõi söögitoas esile mitut sorti puitu ning The Pink House elutoas on pilgupüüdjaks mitte kamin, vaid kokteililaud.

Tipp-blogijate soovitus kodukujunduseks kõlab väga lihtsalt: tee just nii, nagu ise tunned! Reegleid, mis veel aastate eest kodu sättijat kammitsesid, pole ning saab end vabalt ja loominguliselt välja elada: miksida erinevaid stiile ning materjale, mängida ja katsetada värvidega, tuua ruumi omanäolisi aksessuaare. Kodud muutuvad aga iseäranis suurlinnades väiksemaks, nentisid blogijad.

Mis on väikese kodu kujundamisel oluline?

2LG Studio tõi söögitoas esile mitut sorti puitu | kodus.ee

1. Selgitage välja ruumi funktsioon

"Paarid on tihti eriarvamusel selles, mis ruumide funktsioone puudutab. See tuleb esmalt selgeks vaielda," soovitavad 2LG Studio disainerid-blogijad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead. Populaarse blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierruse sõnul tuleks välja selgitada, millised on ruumi näiteks kaks põhifunktsiooni ja nendele keskenduda. "Uksed ja aknad on tavaliselt paika seatud - need on su ruumi piirid, pane need enda jaoks tööle," soovitavad 2LG Studio disainerid-blogijad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead.

2. Panipaigad

"Hoolitse selle eest, et kodus jaguks läbimõeldud panipaiku," panevad koduomanikele südamele 2LG Studio disainerid-blogijad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead.

3. Hästi valitud asjad, keskendu detailidele

"Väikesed ruumid on toredad, saad investeerida ilusatesse asjadesse," leiab blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus. "Saad keskemduda detailidele ja tuua koju ainult neid asju, mis tõesti väga meeldivad. Vaata iga mööbliese üle, kuidas see ruumis paikneb ning kuidas selle ümber saad liikuda."

Disainiblogi "The Pink House" autor Emily Murray soovitab samuti prioriteete seada. "Tuleb leida asjad, mis võtaks väiksest ruumist maksimumi."

4. Ole loominguline, ära karda värve

"Väikses ruumis saad tegelikult palju teha. Ära karda värvidega mängida - värvid lisavad ruumile hubasust," soovitab populaarse blogi "Interior Style Hunter" autor Grant Pierrus. "Mõtle, milline värv sind rõõmsaks teeb ja ümbritse end sellega."

5. Vali õige valgustus

"Inimesed kipuvad tihti väiksesse ruumi valima vale valgustuse - näiteks üheainsa laelambi. Tegelikult on võimalusi ju palju rohkem: integreeritud valgustid, kohtvalgustid, erinevad seina- ja põrandalambid," soovitavad 2LG Studio disainerid-blogijad Jordan Cluroe ja Russell Whitehead.

poll: 

Mis sind oma kodu juures häirib?

Sarnased artiklid