5 nippi igapäevaelus, mis aitavad tublisti aega säästa

kodus.ee
Ajaplaneerimine aitab elu tulemuslikumalt korraldada | Shutterstock

Pool tundi jääb iga päev puudu, nii kodus kui tööl? Pole viga, kodus.ee jagab 5 lihtsat nippi, mis aitavad su päeva paremini organiseerida!

1. Mõõda ära, kui kaua asjad aega võtavad

Sinu "korraks" võib võtta tunni või isegi mitu, kas teadsid? Mõõda ära (kasvõi kella või isegi stopperiga) palju sul mingiks tegevuseks aega kulub, nii saad oma tegevusi palju paremini planeerida.

2. Ajaröövlid luku ja riivi taha

Olgu, see kõlas nüüd natuke ülepaisutatult, ent siiski - selgita välja, mis on suuremad ajaröövlid. Vaatad korraks Facebooki? Ära jäta brauserit tööarvutis lahti (ja ära salvesta salasõna ning kasutajanime), vaid logi välja, nii on taas sisselogimine keeruline ega kutsu nagu "korraks" aega viitma. Sama käib ka telefoni kohta - hääl maha ja sahtlisse muude toimetuste ajaks!

3. Lõpeta rööprähklemine

Nii ei saa sa lõpuks midagi korralikult tehtud. Keskendu ühele tegevusele ja kui tead, kaua see su päevast aega napsab, oskad juba paremini planeerida.

4. Alusta ebameeldivast

Ebameeldivad ülesanded kohe nagu kutsuvad juulitama - et lükkaks kasvõi natuke edasi. Ent parem on alustada hoopis ebameeldivast, see nö "kaelast ära saada", küll siis muud ülesanded ka sujuvamalt lähevad.

5.  Ära toksi mõttetusi

Kas pead ikka igale meilile kirjalikult vastama või piisab, kui tänad kolleegi info eest suuliselt? Palju kulub aega pereliikmetele sotsiaalmeedias naerunägude toksimisele? Ära imbu mõttetutesse online-diskussioonidesse või kisu tühja riidu kommentaarides - maailmas on palju muud ja palju mõnusamat ning produktiivsemat, mida oma eluga teha.

Sarnased artiklid