5 nippi, mis aitavad riided uuena hoida

Sisuturundus
Ka riided vajavad kapis seistes hingamisruumi, mispärast on oluline kampsuneid ning muu paksema kangaga riideid aeg-ajalt tagurpidi keerata.
Kaup24.ee

Me kõik teame, et riiete ostmine on kallis ning paratamatult vajavad need ka sageli väljavahetamist - olgu selleks siis stiilimuutus, laste kasvamine ning riiete väikseks jäämine või lihtsalt on ajaga riiete kvaliteet märgatavalt halvenenud. Viimane põhjus on üks levinumaid riiete ära viskamise põhjuseid - mõtle, kui palju raha Sa saaksid säästa puhtalt selle pealt, et kasutad õiged tehnikaid riiete hoolduses või hoiustamises. Järgmised 5 nippi aitavad Sul riiete eluiga tunduvalt pikendada.

1. Jälgi hoolduse tingmärke
 

Kuigi võib see tunduda ilmselge ja loogiline, jätavad sellegipoolest paljud inimesed sellele tähelepanu pööramata. Iga materjal vajab erikohtlemist nii pesemise, triikimise kui ka kuivatamise näol. Seetõttu on oluline tutvuda iga riideeseme küljes oleva sildiga, mis annab täpsema ülevaate eseme materjalist ning annab informatsiooni selle kohta, kas seda tohib pesumasinas pesta, keemilisse puhastusse viia või mis kraadise veega seda pesta tohib jne. Rääkides lubatud pesemise temperatuurist, on tegelikult mõistlik riideid pesta jahedamas vees - see aitab säilita riiete kvaliteeti, ei tee riietele lisakahju ning aitab ka Sinul säästa kommunaalarvetelt.
 

2. Lase riietel õhu käes kuivada
 

Kuigi kuivati olemasolu on äärmiselt mugav ja praktiline, võib see mõjutada riiete kvaliteeti ja selle vastupidavust tunduvalt rohkem kui Sa arvatagi oskad. Seepärast eelistada riietel lasta kuivada restil või võimaluse korral isegi õues või rõdul. Viimane annab lisaks riietele mõnusa värske lõhna ilma, et peaksid täiendavaid vahendeid kasutama. Pealegi tekitab kuivati riietesse ebameeldivaid kortse, mis tähendab seda, et peaksid neid kindlasti triikima, mis omakorda jällegi mõjutab nende kvaliteeti. Lastes riietel kuivada pesulõksude abil väljas, kuivavad need sirgeks ning sageli ei vaja täiendavat triikimist. Isegi kui vajavad, siis eelista kuuma triikraua asemel aurutajat.
 

3. Ära pese riideid üle
 

Paljud inimesed on harjunud viskama riided kohe pesukorvi ootamaks järgmist pesukorda kohe, kui märgatakse riidel väikest plekki või vähegi on tunda higilõhna. Tegelikkuses tasub väiksema pleki puhul proovida plekk saada välja kraani all ilma, et peaksid sellepärast selle pesumasinasse viskama. Samamoodi ei tähenda iga lõhn riiete juures seda, et see on ilmtingimata must ning vajab pesu - selleks lase riietel võimaluse korral paar tundi värske õhu käes olla ning lõhn on peagi läinud. Pea meeles, et liiga sage pesemine on peamine põhjus, miks riiete kvaliteet saab kannatada. Sellegi poolest peaksid plekkidele reageerima võimalikult ruttu, et need sama kiiresti ja mugavalt välja pesta koos pleki olemusele vastava puhastusvahendiga.
 

4. Riiete kapis hoidmine
 

Isegi kui Sa riideid parasjagu ei kasuta, on oluline mõelda nende peale ka siis. Arvesta, et ka riided vajavad kapis seistes hingamisruumi, mispärast on oluline kampsuneid ning muu paksema kangaga riideid aeg-ajalt tagurpidi keerata. Kindlasti tasub enne riiete seljast äravõtmist neil lasta vähemalt pool tundi õhu käes tuulduda enne, kui need kappi tagasi paned. Kui Sinu garderoobis on valgusallika, siis lülita see välja - samamoodi nagu ei tohiks riideid hoida otsese päikesevalguse käes, siis võib ka kunstlik valgus riiete värvi pleegitada ning materjali kahjustada. Ära kunagi pane märgi riided kappi, kuna see võib riietes esile tuua hallitust - jah, ka riided võivad hallitama hakata. Lisaks hoidu riiete hoidmisest kilekottides, kus võib samuti niiskus koguneda, mis on hallituse aluseks.
 

5. Oska reageerida, kui riided vajavad parandamist
 

Õige hoiustamine ja korrektne riiete pesemine ei ole ainukesed asjaolud, mis riiete kvaliteeti mõjutavad. Ikka võib juhtuda, et riietel tuleb tulevad kandmise käigus augud või nööbid tulevad ära. See ei tähenda, et peaksid need riided kohe ära viskama. Selleks harjuta kätt ning õmble auk kinni või nööp tagasi. Igal juhul tasub õppida tegema ka suuremaid parandustöid, mis muidu vajaksid õmbleja abikätt. Need oskused võivad isegi Sul aidata muuta olemasolevad riided täiesti uuteks, muutes koguni nende stiili. Kui oled alles otsimas sobivaid riideid, tasub tutvuda valikuga siin.

Kuigi teame, et brändiriided on tihtipeale kvaliteedilt palju kauakestvamad, piisab sageli ka eelnevalt välja toodud nippidest, et säilitada oma riiete pikaajaline vastupidavus. Kui soovid oma garderoobi täiendada ja oled otsimas sobivaid naisteriideid, tasub tutvuda valikuga Kaup24.ee veebipoes.

Sarnased artiklid