5 põhjust, miks reisimine on vajalik meile kõigile

Sisuturundus

Reisimine võib olla nauditav mitmetel erinevatel põhjustel, kuid mitte kõik meist ei reisi samadel põhjustel. On neid, kes reisivad, et lõõgastuda, teised jällegi soovivad leida midagi teistsugust võrreldes oma kodukohaga, kolmandad reisivad hoopiski töö pärast ning on ka neid, kes reisivad, et iseennast leida. Kuna reisimisest on võimalik saada palju kasusid, siis siin tahamegi teieni tuua põhjused, miks igaüks meist peaks vähemalt korra aastas ühe reisi ette võtma.

Reisimine loob unustamatuid mälestusi

Reisimälestustel on nii intensiivne mõju, et need jäävad meiega kogu eluks. Siis kui reisime, leiame me end väljaspool oma igapäevaelu, meil on erinev meeleolu ja me keskendume erinevatele aspektidele kui need, millega oleme harjunud. Sellepärast seostamegi reisi positiivsete emotsioonidega. Mäletame teekonda ja mitte fakte ning sellised lood meeldivad inimese mõistusele.

Isegi kui reisimine toob endaga kaasa pidevalt ootamisi, näiteks oodates bussi või lennukit, on tänapäeval olemas mitmeid lahendusi, kuidas aega veeta, ilma, et peaksite tundma end tüdinuna. Huvitavaks lahenduseks võib olla bet365 spordiennustuste tegemine. Püüdes ära arvata, kes on järgmised võitjad spordis. Kui te pole aga suur spordisõber, võite näiteks läbi oma telefoni õppida mõnda uut keelt või järgida graafika, muusika või ükskõik missugust muud teie huvidega seotud online kursust.

Reisimine avab meele

See võib teile kõlada klišeena, kuid see juhtub tõesti. Reisimine ja kokkupuude teistsuguse reaalsusega sunnib meid teisiti mõtlema. Võib-olla ainult osaliselt, võib-olla ainult mõne kultuuri puhul, kuid kindel on, et nähes erinevaid paiku ja teistsuguseid inimesi, muudab see ka meie arusaama maailmast.

Enne reisi alustamist oleks parim valmis panna positiivne meeleolu ja olla valmis tervitama mitmekesisust, jättes kõik eelarvamused koju. Kuid kui see pole võimalik, ärge muretsege, teie meelt muudavad teekond ja inimesed ise, kellega kohtute. Kõik, mida vajate, on lapse naeratus, võõras maastik või loom, mida te oma kodukohas näinud ei ole, et avada teie silmad mitmekesisusele.

Reisimine paneb teid hindama seda, mis teil juba olemas on

Reisimine on kindlasti privileeg ja isegi kui see pole enam nii piiratud, ei saa kõik seda endale lubada erinevatel põhjustel. Reisivõimaluse hindamine on juba hea asi, näiteks tunda tänulikkust iga kord, kui saate minna mõnda uute kohta või osaleda üritusel, mis teid huvitab. Ja kui me reisime kohtadesse, kus kohalikel inimestel on vähem õnne, peaksime mitte ainult olema tänulikud oma reisimisvõimaluste eest, vaid ka hindama kõike seda, mis meil olemas on.

Reisimine õpetab ise hakkama saama

Olete võõras riigis ja te ei saa kohalikust keelest aru, te ei tea, kuhu minna või kuidas kohale jõuda. Eks see võib osutuda ka probleemiks. Kui oleksite kodus, siis küsiksite esimeselt mööduvalt inimeselt, kasutaksite navigaatorit või toetuksite oma sõpradele. Reisil olles ei pruugi teie abistamiseks saadaval olla ühtegi tööriista ega inimest, seega peate õppima, kuidas kõigega ise hakkama saada.

Aga mida selle jaoks siis vaja on? Kohanemise vaim, algatusvõime, julgus võõrastega rääkida. Kõik asjad, mida teil tõenäoliselt kodus vaja ei ole ja mis muudavad teie reisi intensiivsemaks.
 

Reisimine rikastab igast vaatenurgast

Pole tähtis, kas kulutate reisile 10 või 1000 eurot, see ei ole asi, mis annaks kogemusele väärtuse. Vaid reisimine ise rikastab, kuhu iganes te ka ei läheks, mida iganes te ka ei teeks. Kas teate miks? Sest reisimine muudab meid!

Nähes uudishimulike silmadega kohti, inimesi ja kultuure ning mida iganes muud, mida te reisi ajal kohtate, naasete tagasi rikkamana. Teil on võimatu naasta reisilt ilma midagi õppimata, nähes uusi hooneid, inimesi, loomi või loodust. Reisimiseks on palju häid põhjuseid, kuid need on põhjused, miks iga reis on alati unustamatu elamus.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid