5 viisi kuidas nädalavahetusel kodus lõbutseda

Sisuturundus

Kes ütleb, et tõeline lõbutsemine peab piirduma ainult väliste tegevustega, mis toimuvad õues?

Nutikad inimesed leiavad viise, kuidas lõbutsemine ja puhas rõõm edukalt ka oma koduseinte vahele tuua. Oma tõetera on sees ütlusel, et “seltsis on segasem”, sest oma pereliikmete või sõpradega huvitavalt koosveedetud aeg on kvaliteetaeg, mis tugevdab märkimisväärselt omavahelisi suhteid ja sidemeid.

Kindlasti on ka neid, kelle jaoks on kodus lõbutsemiseks ja enda hästi tundmiseks piisav kui avada lihtsalt televiisor, teha mõni spordiennustus ja jälgida põnevat huvitavat jalgpallilahingut, kuid antud artiklis keskendume võimalustele, kuidas kodus nädalavahetusel suurema seltskonnaga lõbusalt aega veeta.

1. Korralda erinevate mängude õhtu

Lastega pered võiksid otsustada valida endale mõne konkreeste nädalapäeva, kus mängitakse ühiselt huvitavaid mänge. Eriti hea oleks kui need mängud võimaldaksid kogu perel osaleda, sest eesmärk ei ole see, et lapsed mängivad oma toas videomänge, samal ajal kui lapsevanemad mängivad teineteise vastu trips-traps-trulli.

Vastavalt laste vanusele on võimalik soetada mitmeid erinevaid lauamänge, kus kogu pere saab osaleda ja kõigil on korraga huvitav. Suurem idee kõige selle juures on veeta koos ühiselt aega ja lõbutseda, nautides samal ajal jooke ja maitsvaid suupisteid ning omavahel läbi põnevuse, nalja ja naeru suhelda.

2. Too klassikalised õuemängud tuppa

Huvitaval kombel ei jää tubastest tegevustest kõrvale ka õuemängude austajad, sest olemas on ju üsna palju klassikaliseid välitegevusi, millel on ka veidi kohandatud toas mängimise võimalused. Ka selliseid sportmänge nagu golf, lauatennis ja isegi korvpall on võimalik mängida siseruumides, sest ajad on nüüdseks muutunud ja ülaltoodud mängude mängimine sisetingimustes on lihtsasti võimalik.

Loomulikult peavad lapsevanemad kõige selle juures hoolitsema selle eest, et mäng ei lõpe maha kukkunud kristallvaasi või purunenud ekraaniga telekaga, aga mõistlikul moel organiseerides on peaaegu kõikide sportmängude miniversioonid turvaliselt võimalik tubastesse tingimustesse tuua.

Professionaalid juhivad tähelepanu ka sellele, et kodus golfi mängimine võimaldab isegi lastevanematel oma mängu harjutada ja seda täiustada, ilma õues aega veetmata. Kogu ilu seisneb selles, et isegi külmade ja karmide ilmastikutingimuste korral saavad selliste mängude armastajad oma lemmiktegevust ka kodus jätkuvalt nautida.

3. Õhtusöök või sisepiknik

Kes ütles, et õhtusöök peab igav ühise laua taga istumine olema? Pered ja sõbrad saavad seda suhtumist kindlasti koos muuta, korraldades oma kodus tipptasemel õhtusöögi. Vaja on vaid koostada ja seejärel valmistada korralik menüü, täpselt nagu seda seitsme tärni restoranis serveeritakse.

Samuti on oluline panna need, kes maitsvat einet proovivad, selle valmistamise protsessis kas ise osalema või vähemalt seda protsessi jälgima. See peaks kogu õhtusöögile vürtsi ja elu headele maitsetele kõvasti hoogu juurde andma.

Sisepiknikud on korraldamiseks samuti lõbusad ja nende ettevalmistamiseks ei lähe vaja erilisi kulinaarseid oskuseid. Kõik, mida pead tegema, on lihtsalt tekid põrandale laiali laotama, piknikukorvi koss snäkkide ja jookidega ette valmistama ja saadki seda koos perega nautima asuda.

4. Tantsuhullus

Enamus tantsuklubisid on kas kõigile või vähemalt osale pereliikmetest juba kasvõi vanuse tõttu hetkel suletud. Seega peavad ühe leibkonna liikmed tantsupidusid hetkel oma kodus pidama. Loomulikult peaks selle juures arvestama ka naabrite soovide ja eelistustega.

Igatahes võib naabrite nüusolekul pere endale valida nädalavahetusel ühe õhtu, keerata sellel õhtul kodus muusika veidi valjemaks, kustutada toas tuled ja tantsida, kuni jalad enam liikuda ei suuda. Kostüümivalik ja muud ettevalmistused võivad jääda kõigi pereliikmete enda otsustada ja tantsuklubisse saab sisse iga riietuse ning ilma piletita. Suur pluss on ka see, et see tantsuõhtu on väga kulutõhus, kuna odavaid jooke saab kaubanduskeskusest soodsalt soetada.

5. Filmiõhtu või kokasaade

Vali lihtsalt üks õhtu ja seejärel koos perega ka üks film, mis huvitaks kõiki kohalviibijaid. Hangi popkorni, karastusjooke ja muid kinos pakutavaid snäkke. Ära unusta toas veidi valgust hämardada, et luua tõelist kinotunnet.

Neile, kes soovivad ekraanil nähtavate kino- või telestaaride asemel ise staariks hakata, on üks tore võimalus end filmida näiteks kokkamas. Nii on kõike palju lõbusam teha ja hiljem kasvõi mitme aasta pärast seda koos perega uuesti vaadata. Tegelikult saab väga õnnestunud materjali isegi üles laadida mõnele populaarsele veebilehel ja kes teab milliseid positiivseid tulemusi ja ootamatult sülle kukkunud kuulsust see võib tuua?

Üksi või kahekesi elavaid inimesi ei jäeta ühestki neist kodustest suursündmustest loomulikult kõrvale, sest alati on võimalus kutsuda külla oma sõpru ja kolleege. Lõõgastumiseks ja lõbutsemiseks aja leidmine teeb meie ajule ja kehale palju head. Samuti on väga oluline õppida leidma uusi viise oma kodudes lõbutsemiseks, sest kodu peaks olema küll kõige parem ja kõige turvalisem, aga ka kõige positiivsem ja lõbusam koht, kus igaüks soovib viibida.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid