6 üllatavat asja, mida võiks külmkapis hoida

kodus.ee
Külmkappi tasub panna näiteks patareid ja kosmeetikatooteid. | Shutterstock

Kodus.ee toob ära mõned asjad, mida tasuks kodumajapidamises külmkappi panna - vaata nimekirja, kas teadsid?

Patareid

Kui patareisid külmas hoida, kestavad need kauem.

Kosmeetikatooted - silmapliiats, huulepulk, küünelakk, silma- ja päiksekreem

Külm võimendab näiteks silmakreemi efektiivsust - kotid kovad silmade alt kui nõiaväel! Samuti aitab jahedas säilitamine hoida jätkuvalt juba avatud päikesekreemi kaitsefaktorit - seda küll vaid juhul, kui kreem pole varem liiga kaua kuuma päikese käes vedelnud. Küünelakid ei kuiva samuti jahedas nii kiiresti kui soojemas hoiukohas. Vedelat silmapliiatsit on pärast külmast väljatõstmist lihtsam kasutada - joon tuleb selgem.

Sukkpüksid

Väljaveninud sukkpüksid tasub korraks külmkappi panna - see tõmbab need taas pingule.

Kinnine ümbrik

Juhul, kui sul läks miskit meelest, ent ümbrik sai juba suletud, ära heida meelt - nautke aega külmkapis ja liimiriba peaks ise lahti tulema.

Nätsuplekk

Pehmet nätsu on rõivastelt raske, kui mitte võimatu eemaldada - pane riidetükk paariks tunniks külmkappi või koguni sügavkülma, pärast on külmunud nätsu kergem välja kraapida.

Longu vajunud roosid

"Kui on näha et roos hakkab ära vajuma, tuleks vart diagonaalselt lõigata, seejärel ajalehepaberisse kõvasti torru keerata ja panna korraks kuuma vette. Seejärel panna need vaasi, koos vaasiga jahedasse, näiteks külmkappi +5 temperatuurile, et roosid saaks taas elujõudu koguda," õpetab florist Heiti Põder.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid