7 suurepärast sibullille, mis võiksid sinu aeda kaunistada lisaks tulpidele

Sulev Savisaar
Võrkiiris. | Shutterstock

Enamik aiandushuvilistest süttib aiandushuvist põlema kevadel. Siis ostetakse aianduspoodidest kokku kõikmõeldavaid külmaõrnu sibullilli, keda tuleb sügisel uuesti üles võtta, puhastada, kuivatada ja külmavabas ruumis ületalve säilitada, et kevadel uuesti maha panna. Tööd kui palju! Laisk aednik nii ei tee. Temal on meeles, et õige aeg sibullillede ostmiseks pole mitte kevad, vaid sügis.
 

Suve lõpus ja sügisel müüakse aianduspoodides hoopis teistsuguseid lilli kui kevadel. Just neid laisa inimese lilli, mis talvel aias talvituvad. Ostad, paned sügisel maha ja pole vaja aastaid üles võtta.
Mugav inimene ostab sügisel lauke, bellevaaliaid, jaanihüatsinte, preeriaküünlaid, kirgaslilli, krookusi, lumekuppe, koerahambaid, püvililli, lumikellukesi, ebahüatsinte, hüatsinte, võrkiiriseid, keelikliiliaid, märtsikellukesi, liiliaid (neid saab osta ka kevadel), kobarhüatsinte, nartsisse, mesilauke, külmakindlaid linnupiimasid, puškiiniaid, sillasid, suvitähikuid, tulpe, mõõkiiriseid (hollandi ja inglise iirist) jm. Kui poes tundub sibulavalik ühekülgne, üritab ta oma unistuste taimede saamiseks üles otsida mõnda lillekollektsionääri.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid