7 võimalust kodu koristamisega rikkaks saada

kodus.ee
Mida ise enam ei kanna, see tasub järelturule paisata | Shutterstock

Remondihullu blogis kirjutatakse kodu koristamisest - vanadest asjadest loobumine võib teha meeltele pika pai, sest saad abivajajaid aidata, ent mõne asja müügist õnnestub ka päris kenasti teenida.

Millised asjad siis on järelturul hinnas?

Rõivad: mis sinu jaoks vanaema vana kleit, on mõne fashionista jaoks väärt vintage. Teinekord võib riidekappi tagumistest soppidest ujuda väja tõelisi pärle, mis täna maksavad kaunis kena kopika.

Elektroonika jms. tehnikavidinad. Näiteks kui sul kogub kapinurgas tolmu igivana kohvermobla, siis on täna tegemist kollektsionääride seas hinnatud esemega, mille eest tuleb välja käia sadu dollareid. Isegi meil 90ndatel levinud Nokia mudelid lükatakse E-bays 30-70 dollariga müüki!

Kunst. Sa ei pruugi seda aimatagi, et vanaema seinal rippuv maastikumaal on tema koolivenna, tänaseks juba ilmakuulsa kunstniku kingitus ja väärt tuhandeid.

Mööbel. väärtslikku vanamööblit oskavad ära tunda vaid spetsialistid, sestap pead enne müüki laskma neil eset hinnata. Küll aga võib ka väheväärtuslikum mööblitükk kellegi teise koju sobida, nii et müüa tasub seda proovida igal juhul.

Mänguasjad ja lastega seotud kraam. Mõned esemed, mis sulle või su järeltulijaile kingitud, võivad tänaseks olla kollektsionääride seas kõrges hinnas, sestap tasub alati põhjalikult uurida, millise mänguasjamudeliga tegemist. Hinda tõstab ka see, kui mänguasi on näiteks puutumatult originaalpakendis. Head lastevankrid jms. lähevad samuti järelturul nagu soojad saiad.

Raamatud. Mõned teosed on kollektsionäärde seas kõrges hinnas ja antikvariaat nõus sulle raamatu eest, mida sa ise enam ei vaja, päris kena kopika maksma.

Juveelid. Teemantsõrmus on investeering tulevikku igal juhul.

Müügiportaalidest on tuntumad E-bay, Eestis Soov ja Osta.ee, päris palju on Eesti erinevatesse linnadesse tekkinud ka kirbukaid-komisjonipoode, mis sult kaupa müüki võtavad. Võid katsetada ka sotsiaalmeedias tegutsevaid taaskasutusfoorumeid, kus saad sulle mittevajalikud asjad teiste, vajalike asjade vastu vahetada - tihti pakutakse seal vahetuskaubana asjade vastu puuvilju, maiustusi, kohvi või esmatarbekaupu.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid