Anne Veesaar ammutab jõudu puhtast loodusest
Esme Kassak
Kodutohter
Anne tunnistab, et kuigi Mareks pidamine kipub teda häirima, on ta selle enda jaoks ka positiivseks mõelnud. | Olga Makina

Anne Veesaar satub iga nädal Eestimaa kodudesse helendava ekraani vahendusel. "Õnne 13" on täiesti omaette pere, andes võimaluse justkui veel üht elu elada. Ettevõtliku naisena on Annel tegemisi-toimetusi aga rohkem, olgu selleks mõne teatritüki loomine või seto kooris laulmine.

Kohtume Anne Veesaarega Kristiine linnaosas asuvas restoranis. Esimese asjana märkab Anne seal kohe rohtliiliaid, mis on tema käe all sirgunud ja oma uue pesa söögikohas leidnud. Ehkki Tallinnas elab Anne juba kooliajast, tunneb ta oma juuri just Valgamaal, kus tal on vanemate kodu vahetus naabruses ka oma väike talukoht.


Puhta looduse rüpes
 

Valgamaale Karulasse sõidab Anne igal suvel kohe pikemaks ajaks. "Talv on kogu aeg nagu ettevalmistus selleks, et jõuab kätte juuni lõpp, juuli, augusti algus – suve süda. Aasta tipphetked jaanipäevast kuni augusti alguseni on maal. Kui mul ka on töid, siis sätin need võimalikult lähedale, et saaksin igal võimalusel Karulasse minna. Kaks suve olen saanud näiteks Tartus etendusi mängida. Olen siis ööseks isegi koju läinud," jutustab Anne.

"Ma arvan, et maal on oma energia. Seal on veel kõik alles – looduse puutumatu oaas. Ma tõesti näen seal päris jaaniusse ja kägu hakkab kevadel kukkuma. Puhas loodus, kukeseen ja kivipuravik, Valdur Mikita jutud, mida ma väga armastan... Hommik algab linnulauluga. Oma kaevust võtan puhast vett, allikaveega pesen silmi.

Olen olnud New Yorgis, Torontos või isegi Stockholmis, kus üks väike veepudel maksab kaks eurot. Lihtsalt joogivesi! Siis ma mõtlen, milline väärtus on mul sellel kohal. Ma võtan kaevust värsket vett ja kallan kasvõi pähe! Osta meeletu summa eest vett tundub mulle lihtsalt üle mõistuse.

Artikli täismahus lugemiseks osta värske ajakiri poest või telli ajakiri Kodutohter.
Artikli märksõnad