Eesti rabas kasvanud taimede jõud ja parimad omadused ilutoodetes

Sisuturundus
Kaunis Eesti raba oma tuntud headuses. | Edgar Karofeld

Eesti rabaturbasse on aastatuhandete jooksul kogunenud rabataimede jõud. Turbas sisalduvad kasulikud bioaktiivsed ained ja mineraalained hoolitsevad, et sinu nahk püsiks terve ja kaunis aastaringselt. Kosmeetilisel eesmärgil kasutatavat rabaturvast leidub maailmas üksikutes paikades.

Üksikutes paikades rabades leidub kõrge humiinainete sisaldusega turvast, mida peetakse erinevate allikate poolt lausa maailma parimaks looduslikuks ravimiks inimese nahale. Põhjus antud väiteks on lihtne. Aastatuhandete vältel on turbasse talletunud rabas kasvanud taimede jõud, mis sisaldab endas rohkelt looduslikke mineraale ja inimese nahale kasulikke bioaktiivseid aineid. Aesti rabaturba ilutoodete on looduslikult puhtad ja kasulikud.

Proovisime omal nahal kolme toodet.

Looduslik turba dušikreem

Looduslik turba dušikreem.
Tootja

Looduslik turba dušikreem 

Tegemist on väga omapärase dušikreemiga. Kreem ise on sügavpruunika-musta värviga. Kehale kandes on esialgu dušikreem pruunikas, aga mida rohkem laiali hõõrud, seda heledamaks kreem läheb. Dušikreem on väga pehme ja õline. Toode väga ei vahuta, mis on hea.
Peale pesemist on nahk hästi mõnus ja pehme, eraldi keha kreemitama ei pea. Oliiviõli niisutab nahka rikkalikult ja annab kehale terve ning särava välimuse. Toode lõhnab värskendavalt  nagu raba, lõnhateraapia duši all on väga lõõgastav kogemus.
Meeldib see, et tegemist on täiesti puhta tootega, ei sisalda sulfaate-, parabeene, värv- ega säilitusaineid. Seda dušikreemi saab kasutada kogu pere ja lastele pakub see veel eriti nalja, sest pesema minnes saavad nad esialgu veel „mustemaks“.
 

Looduslik turbašampoon

Looduslik turbašampoon.
Tootja

Looduslik turbašampoon

Šampoon on mõnusalt pehme ja õlise koostisega, tänu millele see väga ei vahuta. Esalgu panin pestes koguseliselt rohkem šampooni pähe, sest oli  tunne, et ehk ei saagi pea korralikult puhtaks, sest toode väga ei vahuta.   Loputasin pea ära ja panen teist korda šhampooni pähe, siis oli tunne, et nüüd on juuksed puhtad. Tegelikult kvaliteetsed tooted ei vahutagi palju.

Kuivad juuksed jäid väga pehmed ja siidised. Palsamit hiljem vaja ei läinudki. Kuna šampoon ei sisalda kahjulikke aineid sulfaate, parabeene, värv-ega säilitusaineid, siis sobib seda kasutada kogu perel. Šampoonis sisalduv argaaniaõli aitab siluda katkiseid juukseotsi muutes juuksed peale pesu siidiselt pehmeks.

Looduslik turbaseep

Esmalt võitis minu südame kohe selle seebi lõhn. Pole ka midagi imestada, kui seebis on võrratud sidrunhein, piparmünt ja rosmariin. Muide, kogu vannituba on seda mõnusat aroomi täis. Ja muidugi on seebis põhikomponendina puhastava toimega turvas.
Panin kodus meespere käsi pesema. Enamasti on nende käed kuivad ka karedad. Seebi koostis oli pesemisel hästi kreemine, nagu oleks kreemiga käsi puhastanud.
Mõnusalt niisutav ja käed lõhnasid pärast pesu veel paar tundi. Meesperele meeldis ka seebi atraktiivne must värv.

 

tornis_16_147.jpg

Edgar Karofeld

Sarnased artiklid