Ettevaatust, lehepuhurite kasutamine kevadkoristustel on ohtlik

kodus.ee
Talvist graniidipuru ei maksa lehepuhuriga kokku ajada. | Shutterstock

Lehepuhur näib olevat üsna multifunktsionaalne tööriist, kuid siiski tuleks seda mõstilikult kasutada. Kevadkoristust tehes võiks ettevaatlik olla. 

Kevadeti on õhuluudade ehk lehepuhuritega tolmu laiali ajamine saastav inimestele ja määriv ümbritsevatele majadele, seetõttu ei tohiks nendega kuival ja tolmusel ajal üldse koristamist ette võtta.

Pindi Kinnisvarahalduse heakorra ärisuuna juht Andrus Limbach ütles, et õhuluuad on tänuväärsed tööriistad, kuid neid tasub kasutada siiski peamiselt langenud lehtede koristamiseks. „Mõistetav, et kalli aparaadi soetanud ühistul või heakorrafirmal tekib kiusatus sellega talvine graniidisodi ja muu lume alt välja tulnud pahn mugavalt kokku lükata, kuid tegelikult on see äärmiselt vastunäidustatud,“ ütles Limbach.
„Lendu aetud killud kriibivad lähedalasuvaid autosid, lenduv sodi jääb majade akende ja fassaadide külge, kuid mis kõige tähtsam, hooga üles keerutatud tolm ärritab tugevalt ümbruses liikuvate inimeste hingamisteid ja võib põhjustada tervisehäireid,“ hoiatas Limbach.

„Õhuluuad on küllaltki uued tooted ja paljud nendega seotud riske veel hinnata ei oska, sestap paneme inimestele südamele- iga tööriist jäägu ikka õigel hooajal kasutamiseks,“ lisas ta.

Lehepuhurite teistest kasutusvõimalustest on juttu siin.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid