Galerii: rahvusvahelise aiamajade konkursi võidutööd

kodus.ee
Teine preemia "Fivefold Room", arhitekt Riccardo Mariano | Lasita võistlustööd

Lasita Maja korraldas rahvusvahelise aiamajade disainikonkursi, kuhu esitati poolsada tööd 24 riigist. Võitjaks kuulutati Poola arhitekti Aleksandra Wódka-Kaszubska kavand „Alucoli”.

Võistluse kaaskorraldaja, arhitekt Tiit Silla sõnul korraldatakse Eestis arhitektuurivõistlusi tihti, kuid enamasti mõne suure kontserdimaja või linnaväljaku tegemiseks. „Lasita Maja võistlus keskendus väiksele moodulile ehk aiamajale ning oli selles mõttes eriline. Tulemus jääb inimeste aedadesse paljudeks aastateks ning seetõttu mõjutab see paljude inimeste elukeskkonda.”

Žürii lähtus oma otsuse tegemisel sellest, et konkursi võidutööd oleksid lihtsasti toodetavad, et need lisaksid olemasolevale turule lisandväärtust ning et neil oleks piisavalt potentsiaali tõusta uueks müügihitiks. Žüriisse kuulusid Lasita Maja esindajad Stefan Straif (Austriast) ja Franck Mauxion (Prantsusmaalt) ning Eesti arhitektid Sille Pihlak, Karli Luik ja Raul Kalvo.

Žüriiliige ja arhitekt Sille Pihlak ütles, et sellise konkursi korraldamine näitab, et väärtustatakse head disaini. „Eestil võikski tekkida oma käekiri läbi selliste väikevormiliste struktuuride, selle asemel, et kopeerida alpi maastiku palkmaju. See võistlus oli esimesi samme selles suunas, et me ei vii puitu toorainena välja, vaid materjal väärtustatakse läbi disaini enne, kui see Eestist välja läheb.” Kõigi plaanide kohaselt peaks võidutöö prototüüp valmima lähema poole aasta jooksul ning osta saab seda ilmselt juba aasta pärast.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid