Galerii: vaata, milline näeb välja ringikujuline maja Kristiines

kodus.ee
Lõokese ringmaja | Endover

Mida arvad kodust põnevas sõõrikukujulises majas?  Endover presenteeris valminud Lõokese Ringmaja - vaata galeriist maja ja näidiskorterit!

 „Lõokese Ringmaja puhul on lähtutud detailplaneeringu arhitektuursest ideest,“ märkis hoone arhitekt Janar Blehner Apex Arhitektuuribüroost. Tema sõnul oli ülesandeks muuta planeeringu idee aedlinna jaoks sobivaks, säilitades tänapäeva vajadustele vastava hoonemahu – Lõokese Ringmajas on kahel korrusel kuni viietoalised avarad perekorterid.

Arhitekti sõnul tagab hoone sõõrikukujuline planeering korteritele valguse ligipääsu igast ilmakaarest ning esimese korruse korteritele privaatse rohelise hooviala, mis lisab eramajale omast mugavust. Ringikujulise plaani südames on tervikliku haljastusega ühisõu. „Avarate avadega Lõokese Ringmaja on taotluslikult viimistletud heledates toonides. Esimese korruse fassaadid on kaetud tumedatoonilise vertikaalse puitribistikuga, muutes seinapinna sellest möödujale justkui elavaks vormiks,“ lisas Janar Blehner.

Majas on privaatne autovaba sisehoov, parkimine viidud maja alla. Lapsed saavad lustida mänguväljakul, täiskasvanud aga nautida loodust ning värsket õhku spetsiaalses puhkenurgas. Korterite juurde kuuluvad avarad ning valgusküllased terrassid ja esimese korruse korteritel isiklik muruala. 

"Mul on hea meel, et eestlane oskab hinnata maju ja keskkonda, kus ta elab, see sunnib ka arendajat pingutama uute kodude ehitamisel ja neile lisaväärtuse andmisel,“ rääkis Endover Kinnisvara juhataja Robert Laud. „Kinnisvara arendajail on väga oluline roll linnapildi arhitektuurilisel kujunemisel – üha enam pööratakse rõhku sellele, et uusarendused sobituksid neid ümbritseva keskkonnaga ning kannaksid endas arhitektuurilist väärtust.“

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid