Hea sülearvuti valimine reisimiseks

Sisuturundus
Hea reisiarvuti ei tohi olla tüütu lisakohustus, vaid seda peab olema rõõm kaasa võtta. | Kaup24

Pikalt lennujaamas istudes on tore nutitelefoni kaudu Internetis surfata, kuid kui sa soovid natuke tööd teha või mõnda filmi vaadata, siis on parem endale muretseda reisimiseks sobiv sülearvuti.

Sama kehtib siis, kui sa oled näiteks üliõpilane. Liigud päeval palju ringi ning vajad sülerit kaasaskandmiseks igapäevaselt. Meie seas võib olla ka digitaalseid nomaade, kes vajavad võimalikult väikest sülearvutit, kuid samas tahavad sellega iga päev tööd teha. Iga arvuti mudel on mõeldud eri tüüpi inimesele, nii et sul on tarvis leida just sinule mõeldud variant.

Hea sülearvuti valimine on keeruline protsess, kus on vaja paljusid asju silmas pidada. Arvutite hinnad varieeruvad tohutult, nii et valik peab põhinema sinu vajadustel ja sellel, millisteks tegevusteks sa arvutit kasutama hakkad. Alati ei olegi kasulik valida kõige kallim arvuti, mida omale lubada saad. Järgmisena toome välja, mida peaksid arvestama, kui mõtled reisiarvuti ostmisele.

 

Sülearvuti suurus ja kaal
 

Sa niigi tassid raskeid kotte kaasas. Võta siis reisiks võimalikult kerge arvuti!
Muide, inimesed harjuvad väikese ekraaniga üllatavalt ruttu ära, nii et selle üle ei tasu muretseda. Mida väiksem arvuti, seda parem on... või ei? Tegelikult ei ole asi nii kerge, sest imeõhukese korpuse saavutamiseks tuleb teised kellad ja viled ära jätta.

Just sellepärast ongi väga oluline läbi mõelda, milleks sa seda sülearvutit kasutada tahad. Kas sul on vaja kiiret protsessorit, sest toimetad lennujaamas videot, või piisab vähemast? Kas arvutil peab töö tegemiseks ID-kaardi lugeja olema?
Sellised võimalused ei pruugi kõige õhemas arvutis olemas olla. Võib välja tulla, et sa ei saagi oma uut arvutit prožektoriga ühendada, et olulist PowerPointi esitlust teha, sest arvutil puudub VGA port.

Mida väiksem on arvuti, seda rohkem teiste funktsioonide pealt kokku hoitakse. Kui läheb ostmiseks, siis kontrolli tähelepanelikult arvuti omaduste tabelist üle, et sellel kõik vajalik olemas oleks. Sa ju ei soovi osta omale kalli raha eest kodustega Skype-i teel suhtlemiseks arvutit ja siis avastada, et sellel ei ole sisse ehitatud veebikaamerat.

 

Hea sülearvuti aku kestvus
 

Teine kõige olulisem omadus on arvuti aku kestvus. Kui sul on vaja mitu tundi lennujaamas tööd teha või hoopis filme vaadata, siis on hädavajalik leida võimsama akuga arvuti. Kahjuks on aku kestvus proportsioonis aku suurusega, nii et väiksemate sülearvutite akud saavad kiiremini tühjaks.
Jälle on mõtte koht, sest inimeste vajadused on erinevad. Kas sinu jaoks on olulisem, et arvuti hõlpsasti käekotti mahuks? Või aku peaks vastu üle ookeani lennu? Kusjuures, odavama otsa sülearvutite akud kestavad tihti kauem, sest neil on kallimate mudelitega võrreldes vähem lisafunktsioone, mis tarbetult energiat kulutavad.

 

Hind
 

Kui oled oma vajadused läbi mõelnud, siis on aeg teha erinevatest mudelitest võrdlustabel, kus on iga sobiliku arvuti kohta välja toodud detailid nagu aku kestvus, protsessori kiirus, ekraani suurus, kaal jne.
Selle tabeli abil saad kindlaks teha, milline arvuti on kõige parema hinna-kvaliteedi suhtega. Nüüd mõtle ka sellele, kas sa oled nõus maksma rohkem selle nimel, et arvuti oleks igapäevasteks toimetusteks piisavalt võimas.

Reisi ajal enese lõbustamiseks ei ole tarvis kõige uhkemat mudelit, kuid üliõpilased ja tööinimesed, kes hakkavad arvutit iga päev olulisteks ülesanneteks kasutama, peaksid kvaliteedi suhtes võimalikult vähe järeleandmisi tegema. Hea tööriist on olulisem kui väike rahaline kokkuhoid ostul. Samas, kui arvuti reisi jooksul kahjustada saab, siis sul on tõenäoliselt pärast hea meel, et sa liiga palju raha sellele ei kulutanud.

 

Kõige olulisem...
 

Kõige olulisem on see, et sinu uus töövahend tõesti meeldiks sulle. Hea reisiarvuti ei tohi olla tüütu lisakohustus, vaid seda peab olema rõõm kaasa võtta. Kui teed arvuti valimisel piisavalt eeltööd ja mõtled korralikult oma vajadused läbi, siis leiadki selle õige mudeli, mis sulle aastaid heameelt valmistab.

Hea hinnaga sülearvutite valiku leiad Kaup24.ee e-poest.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid