Kas ajatatud sibullillede sibulaid on mõtet alles hoida?

Kaja Kurg
Kui soovid talvel õitsevaid taimi aias edasi kasvatada, siis lisa õitsemise ajal paar korda kastmisveele õitsevatele toataimedele mõeldud väetist. | Shutterstock

Talvel saab aiaärist koju tuua õitsvaid hüatsinte, krookuseid, nartsisse, tulpe. Talvine ajatamine kurnab sibulat aga enamasti sedavõrd, et järgmisel talvel ta õitseda ei suuda. Lihtsam on osta uus õitsev pott. Kui sibulad saavad peenral paar aastat kosuda, võib neid taas ajatada.

Kui soovid talvel õitsevaid taimi aias edasi kasvatada, siis lisa õitsemise ajal paar korda kastmisveele õitsevatele toataimedele mõeldud väetist. See kosutab sibulat.

Pärast õitsemist lõika närbunud õied ära, lehed jäta alles. Jätka kastmist. Muld peab püsima parajalt niiske seni, kuni kasvuaeg loomulikul viisil lõpeb ja lehed hakkavad kolletuma. Lehtede koltumist on vaja oodata sellepärast, et siis jõuavad neis olevad toitained ladestuda sibulasse.

Kui lõpetad kastmise kohe pärast õite närbumist, hakkavad lehed õige pea kuivama ega jõua saata sibulasse piisaval hulgal toitaineid. Sibul jääb nõrgaks.

Pärast lehtede kuivamist võta sibul potist välja, puhasta lehe- ja juurejäänustest, hoia kuivas ja soojas kohas ning istuta sügisel maha.

Sarnased artiklid