Kas inhalaator on imevahend?

Sisuturundus
Inhalaatorite kasutamisel pole vanusepiiri. | Tervisetestid.ee

Inhalaator on tõeline abimees, kui sul või lapsel on nohu, köha, larüngiit, bronhiit või põskkoopapõletik. Inhalaatori mõju on kiire ning kõrvaltoimeid ei ole. Isegi väikesed lapsed kasutavad seda meelsasti. Aga kuidas valida õige inhalaator?

Mis teeb inhalaatori tõhusaks?
 

Inhalaatoris muudetakse kas ainult veeauru või veeauru ja ravimi osakesed hästi väikseseks ja seetõttu jõuavad nad sügavale hingamisteedesse. Seal olev sekreet vedeldub ja seda on kergem välja köhida või nuusata. Köha puhul on hingamisteed kuivaks muutunud ja kui lisandub ka nohu, hingab inimene läbi suu. Nii muutuvad limaskestad järjest kuivemaks ja see ajab omakorda veelgi enam köhima. Inhalaatorist tulev aur viib limaskestadeni rohkem niiskust, turse alaneb, ärritus väheneb ja enesetunne paraneb. Kui kasutad ravimikambris ka arsti poolt soovitatud ravimit, on seadme mõju veelgi tõhusam.

Inhalaatoris muudetakse kas ainult veeauru või veeauru ja ravimi osakesed hästi väikseseks ja seetõttu jõuavad nad sügavale hingamisteedesse. | Tervisetestid.ee

Inhalaatoril ei ole kõrvaltoimeid ega vanusepiiri
 

Igal ravimil, ükskõik kui tavalisel, võib esineda kõrvaltoimeid. Kui inhalaator on täidetud füsioloogilise lahusega ehk 0,9% soolalahusega, siis on selle kasutamine kõrvaltoimetevaba. Inhalaatorit võib kasutada päeva jooksul mitmeid kordi ning see sobib nii imikule kui täiskasvanule.


Kui hakkad inhalaatorit ostma, siis mida arvesse võtta?
 

Kas suur ja mürisev kompressorinhalaator või väike ja hääletu võrktehnoloogiaga inhalaator?
Kompressortehnoloogia puhul tekitatakse tõhus veeaur kokkusurutud õhu joaga, kuid seade tekitab müra, mida väikesed lapsed võivad karta. Müra võib takistada seadme kasutamist ka lapse magamise ajal. Uusimal tehnoloogial põhinevad inhalaatorid (nt KIWI) kasutavad nn võrktehnoloogiat. Selle puhul tekib veeaur üliväikeste ja ülitihedalt paiknevate aukudega võrgu vibreerimisest (hääletu!) ja vesi ning ravimid tulevad imepeenikeste tilkadena läbi selle.

Kas tahad inhalaatorit ka väljaspool kodu kasutada?
Võrktehnoloogiaga inhalaatorid on enamasti patareitoitel, mis teeb nende kasutamise mugavaks reisil, lasteaias jm. Jälgi, kas inhalaatoril on kohe kaasas ka adapter ja autoadapter või tuleb need eraldi juurde osta. Headel inhalaatoritel peavad ka patareid vastu kaks tundi.

Kas inhalaatorit kasutavad ka imikud või maimikud?
Kas sinu soovitud inhalaatorile on saadaval ka imikute mask? Inhalaatorit, mis meenutab lõbusat rohelist mänguasja nagu KIWI ja on ilma kandiliste nurkadeta, kasutavad ka päris väikesed lapsed hea meelega. 

Kas soovid inhalaatorisse lisada ravimeid?
Kui jah, siis jälgi, kas selle kohta on tehtud eraldi märge, et toode sobib kõikide ravimite manustamiseks. Odavamatel inhalaatoritel võib ravimikamber üldse puududa, mistõttu ei saa aurule ravimeid lisada.

Kas inhalaator on ka spetsialistide poolt tunnustatud?
Näiteks on KIWI inhalaatoril alates sellest aastast ainukese võrktehnoloogiaga inhalaatorina Eesti Allergialiidu tunnustuse märk!

Suure valiku inhalaatoreid leiad https://tervisetestid.ee, sealhulgas ka KIWI inhalaatori – Eestis enimmüüdud võrktehnoloogiaga inhalaatori.
Vaata ka videost.

KIWI inhalaator. Kuidas kasutada ja hooldada KIWI inhalaatorit?

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid