Kas mehe kirg on kriisis?

Elis Luise Merisoo
Shutterstock

Seksivajadus on individuaalne ja see oleneb partneritest, kuidas üksteise soovid keskel kokku saavad. Ühele sobib seksida natukene rohkem, teisele veidi vähem. Siiski näitavad viimase aja uuringud, et meestel on üha sagedamini raskusi orgasmi saamisel või on vähenenud seksiiha. Kas põhjuseks on tänapäeva elu pinged või midagi muud?

Tunnustatud pereterapeut Michele Weiner-Davis tekitas mõned aastad tagasi USA-s furoori, väites, et nõrgenenud seksiiha all kannatab vähemalt 25 protsenti kõigist meestest. Paljud märgid aga näitavad, et mehed, kes elavad mujal maailmas, ei erine ameeriklastest kuigi palju.

Mitmetes uuringutes ja küsitlustes on leitud, et meeste seksiisuga on tõesti midagi lahti. Näiteks ühes küsitluses möönis 15 protsenti 18–59-aastaseid mehi seksihuvi puudumist ning teise uurimuse järgi on nende meeste hulk, kes ütlevad, et nad on viimase kümne aasta jooksul seksiiha kaotanud, suurenenud tervelt 40 protsendi võrra, kusjuures neil ei ole füüsiliselt mitte midagi viga. Nad lihtsalt ei tunne seksi vastu erilist huvi. Need tulemused on kooskõlas paljude spetsialistide järeldusega, et meeste seksivaegus on süvenev nähtus. Võtame luubi alla mõned võimalikud põhjused.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid