Kas su nahal on stress? Nipid, kuidas kiiresti peita naha kehva seisukorda?

kodus.ee
Eemalda enne voodisse langemist korralikult meik ja su nahal on veel lootust. | Shutterstock

Kui su elutempo on metsik, annab sellest esimesena märku nahk. Argipäevadel pühendud ainult tööle, nädalavahetusel aga pidutsed, et stressi leevendada. Kui see kõlab tuttavalt, siis kaastunne su nahale. Siin on kolm stsenaariumit, mida tempokas (töö)elu su näonahale teeb.

Halb komme: sa töötad nagu hull.

Kuidas see nahale mõjub? Tekivad tundlikkus ja punnid.

Krooniliselt kõrge stressitase, karmi tööturu ja pidevalt online olemise kõrvalprodukt, paneb su aju vabastama neuropeptiide, mis soodustavad naha punetust ja tundlikkust. Lisaks sellele vabastab su keha ka hormoone, mis soodustavad vistrike teket.

 

Halb komme: pidutsed, et kohustusi unustada.

Kuidas see nahale mõjub? Sul tekivad kiiremini kortsud ja ebaühtlane jume.

Alkoholi tarbimine kuivatab nahka, nii et kortsud süvenevad ja nägu muutub jumetuks. Alkoholis on rohkelt suhkrut (nagu n-ö pohmellitoitudeski), mis soodustab omakorda naha kiiremat vananemist. Suhkur pärsib kollageeni tootmist, mis hoiab naha pringi. Ja veel üks oht – suitsetamine. Nikotiin sisaldab kollageeni söövaid vabu radikaale ja kantserogeene, mis suurendavad nahavähiriski.


Halb komme: uneajast näpistamine.

Kuidas see nahale mõjub? Kuiv ja jumetu nahk.

Lisaülesannete võtmine ja soov hilisõhtutel ka “enda elu elada” tähendab vaid üht – vajadust näpistada aega ööunest. Ebaühtlane magamisgraafik võtab nahalt oskuse end ise niisutada. Ebaregulaarne uni nõrgestab naha kaitsevõimet ja laseb niiskusel kaduda. Krooniline magamatus soodustab kollageeni tootmise vähenemist. Pärast pooleaastast liiga vähest magamist muutub nahk jumetuks ja kaotab sära.

Väsimusest hoolimata…

Öösel koju jõudes oled omadega täiesti läbi ega suuda enam näppugi liigutada. Kui jätad näo puhastamata, soodustad juba niigi proovile pandud naha probleemide kuhjumist. Eemalda enne voodisse langemist korralikult meik ja su nahal on veel lootust.


Kiired petekad

Peitekreemi-kiirabi. Vali valgustpeegeldav enda nahatoonist kergelt heledam peitekreem, et see teeks su silmaalustega imet. Kanna viis täpikest poolkaares silma alla ning hajuta.

Silmapliiatsi-reegel. Ära kasuta väsinuna musta silmapliiatsit alumisel laul. Vali parem beež pliiats – see aitab silmade punetust varjata.

Sinine ime. Sinakad toonid panevad valge särama – seega kasuta sinakat ripsmetušši, kui tahad silmavalgeid välja tuua. Võid seda kasutada ka musta tuši peal, et see liiga karjuvalt ei mõjuks.

Kasuta meigialuskreemi. Tooted, mis siluvad ja ühtlustavad su nahka enne jumestuskreemi pealekandmist, on sinu suured sõbrad.

Tekstuur on tähtis. Väsinud nahale sobivad õhkõrnad niisutavad tekstuurid. Paks meigikiht ainult rõhutab magamatust.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid