Katsetasime - millised kontaktläätsed tunduvad parimad?

Sisuturundus
Läätsed
Shutterstock

Ideaalse nägemisega inimesi on vähem, kui tänavapildis näha, sest erinevalt prillidest pole läätsi märgata. Toimetus katsetas, kuidas värvilised ning tavalised läätsed kandjale endale tunduvad.

Läätsede valik on lai ning endale sobiva leidmine ei pruugi olla lihtne. Neid leiab aga Läätsemaailm.ee´st laias valikus ning üllatavalt sõbraliku hinnaga, prillidest mitmetes kordades odavamalt. Seda nii + kui – prillide kandjale ning sulle vajaliku tugevusega ning värviga. Toimetuses testisid kolm inimest erinevaid Läätsemaailma pakutavaid kontaktläätsesid.

Nägemist teravustavad kontaktläätsed

Kontaktläätsed
Katsetatud kontaktläätsed | Toimetus

 

1. Avaira-Vitality (pakis 3 Cooper Visioni 1 kuu läätse) Pakkumise leiab SIIT.

Kõik nõustusid, et tegemist on kiitmist väärt läätsedega. Need tundusid ka kõige õhemad ning uute kasutajate jaoks tagas katses võrreldud läätsedest kõige teravama nägemise! Pikemaajalisem kasutaja tõi välja, et need ei ärrita silmi ning sobivad ka arvutiga töötamiseks. Mis teeb need eriti ahvatlevaks, on see, et need tulevad komplektis. Koos hooldusvedelikuga, läätsekonteineritega ja lisa 5 ühepäevase läätsega.

2. Dailies Total 1 (pakis 30 Alconi 1 päeva läätse) Pakkumise leiab SIIT.

Pikemaajalisem läätsekasutaja jäi nendega jätkuvalt väga rahule ning see ei häirinud arvutiga töötamist ega igapäevategevusi. Ta on enda sõnul neid juba 3 aastat kasutanud. Pikemaajalisema kasutajana ei lähe need ka silmas kuivaks ega hakka hõõruma! Kahe esmakordse läätsekasutaja jaoks olid need, nagu ka teised läätsed, mõnevõrra harjumatud, kuid võrdlemisi õhukesed ja mugavad.

3. Biofinity 3 (pakis 3 Cooper Vision 1 kuu läätse) Läätsed on leitavad SIIT.

Korralikud 1 kuulised läätsed. Pikemaajalisem läätsekasutaja leidis, et need olid väga mugavad ning ei ärritanud silma ja silmatilku kasutama ei pidanud. Samuti võib neid ka ööpäevaringselt kasutada. Esmakordsete kasutajate jaoks tundusid need aga Avaira-Vitality läätsedest mõnevõrra paksemad, kuigi üldiselt head.

4. Myday (pakis 30 Cooper Visioni 1 päeva läätse) Läätsed on leitavad SIIT.

Katses tunnistati, et teiste läätsedega võrreldes olid need kõige kehvema nägemisteravusega ning kõige paksemad.

Värvilised kontaktläätsed - Pakkumise leiab SIIT.
Katse tegi kindlasti lõbusamaks värviliste läätsede proovimine. Nagu eelnevadki läätsed, tulevad need sobilikus tugevuses, kuid lisaks ka põnevas värvivalikus. Nende kasutusvõimalus on tõesti piiritu! Kandkem neid, kui uue stiili rabavat elementi või selleks, et näha inimeste üllatunud reaktsioone. Rohekas pruunidel silmadel andsid tugavalt sinised läätsed väga tugeva efekti Kui enda 7-aastane laps otsa vaatas, siis hüüdis, et emme näeb välja nagu nuku! Ka sinistel silmadel helepruunid läätsed andsid tugeva efekti!

Need võimaldasid ka arvutiga tööd teha ning silmi ei pidanud pidevalt niisutama, kuigi pikemal kandmisel on need mõistagi väsitavad.

Abivahendid

Kontaktläätsede valik on suur ning loodetavasti annavad siinsed arvustused ka Teile läätsede soetamiseks inspiratsiooni! Läätsede hankimine on ütlemata lihtne ja mugav, kui kasutada selleks Läätsemaailm.ee´d.

Läätsete ostul tuleb aga kindlasti meeles pidada, et läätsed on esmakordsel kasutamisel harjumatud ning lugemine võib olla väsitav. Samuti tuleb võimalike silmaprobleemide korral läätsi kasutades esmalt silmaarstiga konsulteerida. Kontaktläätsedel on prillide ees kindlad eelised. Peale nägemisvälja prilliraamidest vabana hoidmise saime neid edukalt kasutada ka tingimustes, kuhu prillid ei sobi, nagu ujulas.

Tuleb rõhutada ka kontaktläätsede abivahendite olulisuks. Läätsede kasutamise tegid esiteks mugavamaks ka testitud silmatilgad, millega kõik rahule jäid. Proovisime ning soovitame Optivive ja Horieni silmatilku. Kes tahab läätsede kõrval jätkuvalt ka (päikese-)prille kasutada, sellele on Läätsemaailmal pakkuda ka meie katsetatud ning prillidel (kuid ka nt arvutiekraani jms) toimivad mikrofiiberkiust prillipuhatuslapid: leitavad SIIT ja SIIT. Üks asi, ilma milleta kindlasti pikemaajaliselt kasutatavate läätsedega hakkama ei saa, on läätsepuhastusvahend. Proovisime ning julgeme Aqua Comforti ja Avira-Vitality läätsedega kaasas olevat Unika Plus tooteid ka teistelegi soovitada.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid