Kodu korda  poole tunniga

kodus.ee
Tõmba tolmuimejaga kiirel üle esiku- ja elutoa põrand | Shutterstock

Külalised  helistasid, et tulevad poole tunni pärast läbi? Järelikult tuleb kogu korter turbokiirusel korda sättida - kodus.ee jagab nippe!

1. Õhuta

Aknad lahti kõigis tubades ja köögis ning õhuta korter korralikult ära. Niikaua tuba õhutad, võid muude tegemisega edasi minna.

2.  Korja kokku pudipadi

Võta tühi hoiukast ja käi kõik toad läbi, et kokku korjata maas vedelev kraam - sokid, mänguasjad jms.  Kasti võid garderoobikappi panna ning pärast seda, kui külalised läinud, asjad oma kohtadele tagasi sorteerida.

3.  Vannituba korda

Käi vannituba (siis see vannituba, mis külalistele mõeldud) kiirelt üle - vala kõigepealt puhastusvahend tualetipotti ja senikaua kui see mõjub, puhasta kiirelt lapiga peegel, kraanikauss jms. Siis puhasta WC harjaga pott ning riputa nagisse puhas käterätik.

4. Köök korda

Pliit ja köögisaar on kindlasti need, mis pilku püüavad, nii et need olgu puhtad. Kui sul pole enam aega, et kraanikausist nõudehunnik ära pesta, tõsta need lihtsalt praeahju, ahju ette riputa puhas köögirätik - pesed nõud pärast seda, kui külalised läinud.

5.   Esik puhtaks

Esik jätab meie kodust esmamulje. Tõmba tolmuimejaga kiirelt esikupõrand üle, et seal poleks liiva vms (kui masin juba undab, vaata ka elutoapõrandat, kas ka sealt tuleks üle tõmmata), säti jalanõud ühte ritta ning korista esikust üleriided, mida parasjagu ei kanna.

6.  Elutoale viimane lihv

Klopi lössivajunud padjad kohevaks, lapi pleed korralikult kokku, ajakirjad säti ajakirjahoidjasse või korralikult virna.  Muide, korralikud virnad või asjade read-kooslused jätavad mulje, et ruumil on selge ja korrastatud struktuur. Nüüd sulge aknad naerata ja mine rahuliku südamega külalisi vastu võtma!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid