Kolm taime, mida igaüks toas kasvatada suudab
kodus.ee
Havisaba peetakse õnne ja rahulolu taimeks. | Shutterstock

"Tahaksin nii väga tuppa taimi, aga no ei ole mus seda rohenäpu geeni. Palun soovitage mõned head ja kergesti hooldatavad toataimed, millest eest hoolitsemisega saaks hakkama isegi minusugune laisk võhik," palus lugeja. Kodus.ee toob ära kolm toataime, mille eest hoolitsemisega peaks küll igaüks hakkama saama.

 

"See on rahu ja heaolu taim. Usutakse, et seal, kus on havisabad, pole kohta tülidel ega õelatel ja kadedatel inimestel. Kui havisaba hakkab õitsema, olevat see märk, et ta on hoidnud teie elus ära halva. Öösel vabastab hapnikku – seega sobib ideaalselt magamistuppa. Neelab süsinikdioksiidi. Väga vähenõudlik ja tänuväärne hoolealune. Eelistab valget kasvukohta ja vähest kuni mõõdukat kastmist," vahendab Alari Suurmets Mileedi Lilleäridest ajakirjas TM Kodu & Ehitus.

Portulak-turdleht | Shutterstock

...on rahvasuus ehk paremini tuntud ahvileivapuuna. Talle omistatakse igasugu häid feng shui omadusi, kutsutakse õnne, sõpruse ja rahapuuks. Tegemist on vähenõudliku taimega, kellele sobib nii elu päikselisemas kui ka varjulisemas ja jahedamas toas. Talvel tuleks teda vähem, suvel rohkem kasta, ent üldiselt annab see taim oma janust ise märku - tervel taimel on lehed tugevad ja läikivad, laigulised ja lahtised lehed annavad märku sellest, et taim on kuivale jäänud.

 

...on Eesti kodude vana hea tuttav. Seda võib nautida nii keskmise kõrgusega toataimena kui ka kasvatada tast muljetavaldava suurusega puu. Kummipuu ei taha liigniisket pinnast, niisiis ära teda üle kasta ja ära istuta teda potti, kuhu vesi pidama jääb. Kummipuule meeldiks kasvada päikeseküllases ruumis, ent samas ei tohiks teda panna päiris ereda päikese kätte. Kui taim hakkab välja venima, lehed kaotavad oma läike või muutuvad lahtiseks, on see märk, et su kummipuu vajab rohkem valgust.

Sarnased artiklid