„Korv!“, „Värav!“ ehk kuidas oma pere kevad sportlikumaks ja lõbusamaks muuta

Sisuturundus

Veebruar on lühike kuu, märts on juba kevadkuu, või kuidas see vanarahva ütlemine oligi. Mis tähendab, et ei ole liiga vara mõtlema hakata, kuidas oma lastele ja pere koostegutsemisse rohkem rõõmu ja aktiivsust tuua.

Ja kui talvel sai korvpalli ja jalgpalli suurelt helendavalt ekraanilt jälgitud, siis kui maa tahedamaks ja päike säravamaks muutub, võiks ise kaasalöömisvõimalused otse koduaeda-hoovi üles panna.

Ei jalgpall ega korvpall vaja tegelikult rohkem kui paari olulist juppi varustust, ning need kõik on VidaXL veebipoes paari hiirekliki kaugusel. Selles artiklis aga anname sulle erinevaid ideid mängudeks, et igas vanuses ja oskustasemel tegelastel oleks äge ja vahva.

Korvpall ja sõbrad

Kui korv on lähima posti või seina külge kinnitatud, ja pall olemas ning täis pumbatud, siis ega korvpall mängimiseks väga muud vajagi. Niisama igatpidi loopimise kõrval, mida on ka muidugi väga äge teha, võib aga mängida ka mõnd teist toredat mängu.

Nime sel ei tea või ei mäleta, aga lapsepõlvest meenub selline lihtne ent väga lõbus mäng, kus esimene laps/mängija üritab palli korvi saada, teine aga sealt tagasi lendavat palli kätte saada, sest temal tuleb oma vise sooritada täpselt sealt, kust ta palli sai. Naabri aiast on lubatud pall küll ära tuua, aga muidu võivad viskekohad päris humoorikaks kujuneda – viska kasvõi korviposti tagant ülepea või õunapuu otsast.

Teine lõbus mäng on selline, kus järgmine viskaja püüab võimalikult täpselt eelmise viset kopeerida. Nalja saab palju, aga arendav on ka, ja mitte vähe, sest eelmist mängijat tuleb väga tähelepanelikult jälgida ja püüda tema liigutusi matkida.

Jalgpalliseiklused

Kuidas oleks mänguga, kus saab ainult miinuspunkte, lööke aga tehakse kõiksugu viguritega ning erinevate kehaosadega, mängimiseks aga on vaja vaid maha joonistatud ja risti neljaks jagatud ruutu? Selle mängu nimi on kas Tribla või Vibra (või mõni muu, sest heal mängul palju nimesid) ja kes täpsemaid reegleid teada tahab, siis olemas on need isegi Vikipeedias.

Mis puutub oma pere jalgpallitrenni, siis alustada võib seda lihtsalt igatpidi palli lüües. Sellest paar sammu keerukam variant aga laseb mängijatel palli üksteisele jalaga edasi anda, samas kui üks mängijatest püüab palli endale krabada.

Sellised mängud arendavad meeskonnatööd ning kiiret mõtlemist ja osavust, mistõttu sobivad need ideaalselt nii väiksematele lastele kui ka kolme- või neljaliikmelistele rühmadele.

Lase loovus tulvaveena valla ja loo uusi mälestusi

Hoovi annab VidaXL’i varudest soetada ja hoovi üles seada ka kõiksugu lahedaid lisatarvikuid nagu koonused ja sihtmärgid. Nii saab luua takistusradasid triblamise harjutamiseks või siis täpsuse arendamiseks sihtmärgid püsti panna. Laske kogu perega oma loovus valla ja võimalusi ongi lõputult!

Jalgpall ja korvpall on üldse sellised mõnusad aktiivsed sportmängud, mida saab mängida pea igas vanuses ja oskustega, ja ka varustust pole palju vaja. Aga see pole sugugi nende ainus võlu – koos tegutsemine sõprade ja perega, värske õhk, väikesed ja suured võidud, naljakad juhtumised (kuidas te naabritega tuttavaks saite, kuna oli vaja nende kuurikatuselt pall alla tuua) ja ka kaotama õppimine tugevdab sidet sõprade ja pereliikmete vahel. Nii et pärast ongi veel 40 aastat hiljem meeles, kui vinge too varakevadine triblamäng ikka oli, või kuidas korviposti tagant porilombist üle pea visatud pall korvi läks.

Need on kogemused, mida VidaXL sulle ja su perele oma varustuse abil pakub. Nii et – alusta perekondlikku seiklust juba täna (või siis homme, kui natuke tahedam ilm on)!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid