Kosmeetikas võib parabeenidest veelgi ohtlikumaid aineid olla

kodus.ee
Arvatakse, et parabeenid võivad põhjustada inimorganismis hormonaalseid muutusi. | Shutterstock

Toorained saavad ilumaailma eestkõnelejate jutus sagedasti külge hea või halva sildi. Praegu peetakse kõige kurja juureks parabeene, varem loeti kurjamiteks mineraalõli ja veel enne seda silikoone.

Tegelikult on parabeenid ainsad kosmeetika säilitusained, mis ei põhjusta peaaegu mitte kunagi ärritust või allergiat. Neid on kasutatud toiduainetööstuses ja kosmeetikas aastakümneid.

Leidub uurimusi, mille põhjal kahtlustatakse, et parabeenid võivad põhjustada inimorganismis hormonaalseid muutusi. Hormoone aga saame toiduainetestki enam kui küll.
Näiteks sojas on u 5000 korda rohkem looduslikku naishormooni kui samas koguses parabeenides. Uuringud selle kohta, millised ained hormonaalseid muutusi tegelikult põhjustavad, on praegusel hetkel alles pooleli.
Parabeene pole seega põhjust nii väga peljata, eriti kuna ilma parabeenideta toodetes on sageli palju allergeensemaid säilitusaineid. Sertifitseeritud looduskosmeetika toodetes neid komponente mõistagi ei ole.
Keemiliste ainete suhtes tundlikul inimesel maksaks keskenduda pigem toodete hulga vähendamisele, mitte niivõrd rõhuda üksikutele toorainetele.

Allikas: "Sinu imeline nahk".

Sarnased artiklid