Kui laps ei taha lasteaeda minna ja stressist tekib palavik

Kodutohter
Kindlasti ei tohi last muredega üksi jätta. | Shutterstock

Kui lasteaialaps, kes siiani käis aias rõõmuga, hakkab ühel hommikul rääkima, et talle ei meeldiks sinna minna ja ta tahaks varem ära tulla ning kõige toredam oleks vaba päev, siis sellise mõtteavalduse peale ei tohiks jätta reageerimata. Tuleks hoopis mõelda, et midagi on rühmas juhtunud ning see, et laps ei taha sinna minna, ongi stressi avaldus.

Sageli näeme, et lasteaialapsel tekib pühapäeva õhtul palavik. Enamasti on see väike. Laps teab, et homme on lasteaiapäev ja kuna ta ei taha sinna mitte kuidagi minna, siis tekitabki enesele temperatuuri.

Palavik tekib stressi toimel. Kui lapsele öelda, et ära siis mine, viime su hoopis vanaema juurde, kaob palavik justkui nõiaväel.
Lastearstid soovitavad sellisel juhul kindlasti suhelda lasteaia õpetajaga, et jõuda selgusele, milles on probleem. Põhjusi võib olla palju ning pelgalt oletustega lahenduseni ei jõua. Kindel on aga see, et last ei tohi mitte kunagi jätta tähelepanuta.

Olenemata sellest, kui kiire meil on või kui palju on muid muresid, ei tohi iial unustada, et väike laps vajab tähelepanu, toetust ja mõistmist.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid