Kui odavalt on võimalik saada vastupidav auto?

Sisuturundus

Nii auto vastupidavus kui ka selle hind, eriti veel siis, kui teemaks on odavad kasutatud autod, on suhtelised mõisted, sest mis ühe jaoks kallis, võib olla teise jaoks soodne.

 

Vastupidavuse defineerimine võib esmapilgul tunduda lihtne ülesanne, ent tegelikult on ootused selle sõna tähendusele pruugitud autode ostjate jaoks üsnagi laialivalguvad. Sama lugu on auto maksumusega.

Näiteks mõni autoomanik ootab põhjendamatu optimismiga, et soetatav sõiduk ei nõua järgmise kümne aasta jooksul rohkem rahalisi vahendeid kui paaki valatavale kütusele kulub. Teine aga vaatab elu veidi läbi vähem roosade prillide ja loodab, et heaperemeheliku kasutamise ja korrapärase hoolduse toel ei vaja auto viie aasta kestel kapitaalseid remonditöid, mis auto soetushinnast poole jagu eurosid juurde sunniks lisama. 

Me kõik oleme kuulnud ütlust: soovides omale odavat ja head asja, peab ostma kaks asja - ühe odava ja teise hea. 

Õnneks pole elu siiski nii mustvalge. Kui oma rahalisi võimalusi objektiivselt hinnata, jääda ootustes realistlikus ja järelturu masinate seas hoolega ringi vaadata, leiab soodsa ja kestliku neljarattalise küll. 

Mis on odava auto hinnalagi?

Kuigi enne sai mainitud, et odav on suhteline mõiste, mis on otseses võrdelises  suhtes rahakoti paksusega, siis odava auto kriteeriumiks võiks tänast Eesti keskmist sissetulekut arvestades olla 10 000 eurot. Kõik autod, mille soetusmaksumus jääb alla 5000 euro, liigituvad juba supersoodsate autode alla.

Küsimus on: kuidas leida soodsa kasutatud auto hinnapiiriks seatud kuni 10 000 eurot maksvate autode seast üles just need kõige vastupidavamad ja paremad eksemplarid? 

Muidugi võib ju päevatöö kõrvalt üle jäävad tunnid veeta autoportaale läbi kammides ja potentsiaalsete kandidaatide plusse ja miinuseid kirja pannes. 

Aga võib ka eeltöö usaldada kogenud professionaalide hoolde ja lasta neil teha esmane valik, võttes arvesse auto seisukorda, läbisõitu ja muid asjasse puutuvaid tegureid.  

Kasutatud auto garantiiga

Tarbijate poolt kõrgelt hinnatud kasutatud autode müügile spetsialiseerunud vahendajad on oma ekspertide töö kvaliteedis ja järelturul liikuvate autode valikusõela tiheduses nii veendunud, et julgevad enda poolt üle vaadatud odavatele kasutatud sõidukitele anda garantii. 

Üks sellistest kasutatud autode pakkujatest, kel on läbipaistev taust ja hea renomee, on Baltikumi suurim kasutatud autode müüja Longo Estonia OÜ.            

Kiire pilk nende kodulehele longo.ee ja me näeme, et alla 5000 euroga on neil praegu pakkuda paarikümne sõiduki ringis. 

Valikus on nii diisel-, kui ka bensiinimootoriga populaarsemate autode mudeleid, mille keskmine vanus jääb 10-12 aasta vahele. Läbisõit enamikul autodest 200 000 piirimail. 

Kõik autod on läbinud põhjaliku müügieelse ülevaatuse ja on liiklusesse minekuks tehniliselt sobivas seisukorras.

Lai valik soodsaid masinaid

Kui auto soetamiseks on võimalik käia välja 2000 eurot enam ehk masina hind võib jääda vahemikku 5000-7000 eurot, siis selles hinnaklassis lisandub Longo autokaubamaja valikusse veel 150 sõiduvahendit. 

Tõstes aga kasutatud auto soetamisele panustatava summa niinimetatud odava auto piiriks seatud 10 000 euroni, tõuseb longo.ee kodulehel kuvatavate autode valik  muljetavaldava 370 eksemplari juurde. 

Päris esinduslik hulk kontrollitud ajaloo ja –taustaga tehnilise kontrolli läbinud sõidukeid, mille hulgast oma valik teha. Võib üsna kindel olla, et nende hulgast leiab endale sobiva odava ja vastupidava kasutatud auto, mis teenib uut omanikku veel pikki aastaid.

 

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid