Kui palju maksab 12 m2 terrassi ehitus? 4 erinevat lahendust ja hinda

kodus.ee
Kes plaanib terrassi ehitama hakata, siis on hea teada erinevatest võimalustest. | Shutterstock

Terrassi ehitamise hind võib üsna palju erineda. Kõik sõltub, milline materjal ja milline lahendus valitakse. Järgnevas loos erineb kõige odavama ja kõige kallima terrassi ehitus just nii palju.

Tallinna Ehituskooli õppejõud Priit Valge küsis Puumarketist 4 erinevat hinnapakkumist 12 m2 suurusele terrassile. Valitud materjalidest ja lahendustest kujuneb terrassi hind.

* Esimene ja kõige lihtam terrasivariant on rohelisest lauast terrass. See koosneb vundamendiplokkidest, 50 x 150 alustaladest. Priit Valge hoiatab, et sellise lahenduse puhul võib vundamendile talade paika reguleerimine olla üsna suur ja keerukas töö. Kinnitusvahenditeks on siin ankrukruvid ja spetsiaalsed terrassikruvid. Esimese variandi hinnaks (12 m2 terrass 3x4 m) tuli 366, 93 eurot.

* Teine terrassivarint on oma hinnaklassi poolest teises servas. Terrassi alus jääb küll samaks, aga laudadeks on valitud termomänd. Seda materjali on töödeldud kõrgel temperatuuri ning see on hästi niiskuskindel ja vastupidav. Ka kinnitusvahendid on siin valitud veidi kallimad. Tegemist on kinnitusklambritega. Ülevalt alla kinnituse puhul jääb vesi lohkudesse pidama ning hiljem või varem võib tekkida niiskuskahjustus. Kinnitusklambrit epuhul seda hirmu pole.
Kõige kallima variandi hinnaks kujunes aga 867,73 eurot ehk 2,3 korda kallim võrreldes kõige odavamaga. Kallimas hinnapakkumises valiti kattematerjaliks kõrgel temperatuuril töödeldud termomänd, mis on niiskuskindel ja ilmastikuoludele väga vastupidav. Ka kinnituslahendus valiti selle terrassi puhul kallim, kui lihtsalt kruvidega ülevalt alla kinnitusvariandi puhul.

* Järgmine variant on lehisest terrass. Aluskonstruktsioon on sama, plokkidest. Lehise pinnakatet loetakse üheks hinnatumaks. Kinnituseks valiti spetsiaalne kinnitusvahendite komplekt, kus on paigaldusrakis ning sptesiaalsed kinnituskruvid.
Selle terrassi hinnaks kujunes kokku 623, 51 eurot.

Edasi lugemiseks

Sarnased artiklid