Kuidas hoida sääsed ja puugid endast edukalt eemal?

kodus.ee
Sisuturundus
Enne sääsetõrjevahendi soetamist tutvu toote koostisega. | Shutterstock

Soojade ja mõnusate suveilmadega kaasnevad ka tülikad sääsed ning puugid. Et suve täiel rinnal nautida, tasub teada, kuidas tüütud putukad endast võimalikult kaugel hoida.

Rõivaste värv mängib rolli

Pikkade käiste ning säärtega riided hoiavad eemale nii sääski kui puuke. Metsa või pika rohu sisse minnes tuleks püksisääred panna sokkide või kummikute sisse, siis ei saa puugid meie jalgadele nii hästi ligi. Eelistada tasub heledates toonides riided — nii hakkab puuk paremini silma. Koju jõudes tuleks ennast ning lapsi siiski igaks juhuks üle vaadata, sest puugid armastavad ronida kõikvõimalikesse kohtadesse. Eriti meeldib neile jääda sinna, kus nahakude on pehmem – näiteks kaenlaaukudesse ning rinnavoltidesse.

Sääse- ja puugitõrjevahend vali teadlikult

Kuigi pikkade varrukate ja säärtega rõivad aitavad putukaid endast eemal hoida, ei ole see soojal suvepäeval just kõige mugavam variant. Niisiis tuleks endale soetada ka sääse- ja puugitõrjevahend.

Iga ettejuhtuvat putukatõrjevahendit ostukorvi panna ei tasu. Paljud tooted sisaldavad inimese tervisele kahjulikke aineid, näiteks neurotoksilist dietüüloluamiidi ehk DEET’i. Kui mõõdukates kogustes ei tee sellise toote kasutamine täiskasvanule liiga, siis üleliigne tarvitamine võib põhjustada iiveldust, oksendamist, kõhuvalu või kõhulahtisust. Terviseamet puutub selliste sääsetõrjevahendite liigkasutamisest tulenevate tagajärgedega kokku igal suvel. Et tõrjevahendit tuleb putukate eemale hoidmiseks peale kanda iga mõne tunni tagant, pole ka toote üle tarvitamine väga keeruline.

Närvimürke saab vältida

Eriti oluline on tähele panna, milliseid sääsetõrjevahendeid me lastel kasutame — laste puhul tuleks dietüüloluamiidi sisaldavad tooteid kindlasti vältida. Täiskasvanutel ei tasu sellise koostisega tõrjevahendit kanda liiga suurele osale oma kehast, mürgituse võib saada ka siis, kui DEET’i sisaldavat vahendit liialt väikse aja tagant uuesti tarvitada.

Et tõrjevahendit saaks rahulikult kasutada just nii palju, kui parajasti vaja on, tuleks üles leida ohutud tooted.  Apteekides on saadaval näiteks FREE putukatõrjevahendid, mis DEET’ i ega ühtegi teist närvimürki ei sisalda. FREE tooted sisaldavad hoopis aktiivainet Merck IR3535®.  See aine on oma struktuurilt sama looduslikult esinevale aminohappele beeta-alaniinile, mida esineb inimkehas loomulikul moel. Merck IR3535® on üks kolmest aktiivainest, mida Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) soovitab kasutada kui turvalist ja toimivat putukatõrjevahendit. Tänu oma koostisele sobivad FREE tõrjevahendid hästi ka beebidele, rasedatele, allergikutele ning astmaatikutele.

FREE tooted sisaldavad aktiivainet, mida soovitab putukate tõrjumiseks kasutada ka Maailma Terviseorganisatsioon. | Berner OY

Kuidas kasutada FREE putukatõrjevahendit?

Piserda toodet kergelt ja ühtlaselt nahale. Väldi sattumist silma—piserda enne käele ja siis kanna näole. Kui üldjuhul on tõrjevahendid efektiivsed 4-6 tundi, siis FREE tooted hoiavad putukaid eemal kuni 8 tundi. Nii saab suveilmasid nautida muretult ilma, et peaks pidevalt end tõrjevahendiga üle pihustama. Meeles tuleb aga pidada, et peale ujumist või spordi tegemist tuleb taaskord tõrjevahendit peale kanda.

Lõhnatud putukatõrjevahendid ei kleepu ning tänu nende puhtale koostisele võib neid peale määrida just nii tihti kui on vaja. Kui paljusid sääsetõrjevahendeid ei tohi lastele peale määrida, siis FREE tooteid võib peale kanda ka imikutele. 

Katrin räägib oma kogemusest:

Free putukatõrjevahend on selle suve “must be” toode, mis peab maale sõites kindlasti kaasas olema. Mul on maal maakodu ja seal lapsega õues olla ei saa, kui ei piserda ennast  mõne vahendiga üle. Pean tunnistama, et Free toodet polnud varem proovinud, alati on maal olnud Diffusil, mis haiseb jubedalt. Free vahendit peale pannes olin meeldivalt üllatunud, toode on lõhnatu.

Kas siis, kui toode ei lõhna, peletab see ikka putukad eemale ? Vastus on jah -  ca 8 tundi on muretut sääsevaba elu. Sääsed lendavad peakohal aga mind sööma tulla ei taha :) 

Mis mind maal olles alati ärevaks teeb on see, et aed on puuke täis. Nüüd on aga nii, et  alati kui lapsega aeda lähme, lasen Freega meie jalanõud ja jalad üle. Kui varemalt oli mõni kord jalanõude või ka jalgade peal pisikesi puuke näha, siis nüüd, peale Free kasutamist pole puugid meile peale roninud. Kui ma aeda tööle, näiteks rohima lähen, siis lasen ka oma kindad Freega üle. Nii saan kindel olla, et puugid mulle külge ei haaku.

Olen väga rahul tootega, mida saab kasutada kogu pere. Free aerosool pudel on paraja suurusega, seda on mugav käekotti visatuna kaasas kanda.

 

FREE putukatõrjevahendid on müügil apteekides üle Eesti. Rohkem infot FREE tervisesõbralike toodete kohta leiad SIIT

 

 

 

 

 

 

Sarnased artiklid