Kuidas kujundada retro stiilis elutuba

Sisuturundus
Kaup24.ee

Retro stiil on ideaalne viis, kuidas tuua elutuppa kirevaid värve, valgusküllust ja originaalsust. Tegu on kõige tähelepanuväärsema suunaga 20. sajandi keskel nii mõneski valdkonnas. Nimelt on retro stiil interjööris saanud inspiratsiooni 1950-1970ndate aastatel olevates moetrendidest. Kasutatakse üldiselt sünteetilisi materjale (plastik, sünteetilised riidematerjalid, PVC jne.), eredaid värve, vintage stiilis tulenevaid dekoratiivseid sisustuselemente ja ainulaadse kujuga mööblit. Sellest lähtuvalt oleme koostanud väikese juhise, kuidas võiksid retro stiili oma elutoas esile tuua.

Tutvu lähemalt, millest koosneb retro stiil
 

Nagu eelnevalt mainitud, siis retro stiilis kasutatakse sünteetilisi materjale, kiirgavaid värve, ainulaadse kujuga elutoamööblit ja asümmeetrilisi dekoratsioone . Näiteks kasutatakse plastikust kujukesi, vinüülimängijaid, pilte ja maale linnadest, lava lampe, helmestega kardinaid ja mitte just kõige tavapärasemate kujudega sisustuselemente. Sellest lähtuvalt saad olla kindel, kas see stiil vastab Sinu ootustele ja soovidele.
 

Loo oma elutoast kujutluspilt

Kui oled otsustanud retro stiili kasuks, siis kindlasti on Sul olemas ka ettekujutus, milline Sinu elutuba võiks välja näha. Arvesse peaksid kindlasti võtma ka toa planeeringut ja muid detaile, mis võivad mööbli asetust kuidagi mõjutada. Kui Sul on olemas mingisugune ettekujutus, siis aitab see palju kergemini hiljem leida sisustuselemente, mis vastaksid nii Sinu maitsele kui ka Sinu elutoaga. Kui Sul aga hetkel pole õrna aimugi, milline elutuba võiks välja näha, siis soovitame kindlasti tutvuda internetist leitavate piltidega, mis annab Sulle ideid ja inspiratsiooni.
 

Tutvu, milliseid sisustuselemente on poodides saadaval

Kui Sul on olemas kujutluspilt, mis värvides ja disainides mööblit Sul vaja oleks, siis on kergem ka poes neid otsida. Kõige soodsamad hinnad leiad üldiselt veebipoest, kuid reaalse ülevaate saad siiski poes kohapeal reaalselt toodet nähes. Seetõttu on näiteks üks hea nipp vaadata tooted üle mööblipoes kohapeal ning need hiljem internetist tellida. Isegi, kui e-poest tellitud tooted ikkagi ei vasta päris Sinu ootustele või soovidele, siis enamus veebipoed pakuvad 2 nädalast ostu tagastamise või ümber vahetamise võimalust. Näiteks on võimalik elutoa mööbli valikuga tutvuda lähemalt siin.
 

Koosta eelarve ja leia alternatiive

Peale toodetega tutvumise on hea võimalus panna kokku elutoa uue sisustuse leidmiseks eelarve. See on viis, kuidas hoida kokku raha ja ka kirja panna, mida Sul reaalselt vaja läheb. Eelarves ei tasu arvestada kõige soodsama valikuga, sest alati võib olla toode välja müüdud, mistõttu tuleb leida varuvariante. Eelarvesse võiksid lisada puhverrahad ehk “igaks juhuks rahad”, kui arvestatud summad peaksid mingil põhjusel suurenema.
 

Kasuta kodus olemasolevaid esemeid

Igas majapidamises võib leiduda retro stiilis elemente, mis on näiteks säilinud vanematelt. Kui Sul on juba kodus olemas midagi, mis võiks Sinu uue interjööriga sobida, siis kindlasti kasuta seda. Samamoodi ei pea Sa ära viskama vanat elutoamööblit, vaid proovida leida sellele uus kasutusala näiteks mõnes teises poes. Taaskasutamine on igati hea võimalus, et teisi ruume uuendada.
 

Kasuta retro stiilis sisustuse tehnikaid

Retro stiili aluseks on kirevad värvid, mistõttu oleks see hea võimalus soetada mõni kirev maal - olgu see siis abstraktne kunst, linnatuledest, lilledest või muu. Kindlasti oled näiteks näinud retro stiilis inimeste maale, mis on kindlasti suured pilgupüüdjad Sinu kodus. Mööbli valimisel lähtu samuti värvidest, unikaalsetest kujudest, puust jalgadega mööblist ja selle funktsionaalsusest. Kappide materjaliks sobivad hästi materjaliks näiteks sünteetiline vastupidav materjal, mis oleks ka värvi poolest silmapaistvad. Näiteks on võimalik sellise valikuga tutvuda siin.
Kardinadeks vali helmestega kardinaid, valgustiteks lava lampe ja dekoratiivsetel eesmärkidel plastikust kujukesi. Kogu mööbli paigutus peaks sobima Sinu kodu planeeringuga ning Sinu interjööri täiustama. Kuigi retro stiil ei keskendu minimalismile, siis mööbliga ülekuhjamine tuba ei ole ka kõige parem variant. Kasuta erinevaid kujusi, erinevaid materjale ja mõtle kastist välja - retro stiilis kodu peaks olema uniklaane ja silmapaistev.
 

Ole kindel

Kui oled otsustanud retro stiili kasuks, siis ole kindel ka selles, et Sul on selles hubane olla. Kui kõik retro detailid ei vasta päris Sinu ootustele või soovidele, siis ei tasu ka neid kasutada - võid need näiteks välja vahetada sisustuselementide vastu, mis Sulle rohkem meeldivad. Sinu peamine eesmärk peaks olema see, et Sul on oma uues elutoas olla hea.

Retro stiil on ainulaadne ja äärmiselt trendikas viis, kuidas tuua oma koju värve, valgust ja originaalsust. Kui pead sisustamisel meeles eelnevaid nõuandeid, siis on garanteeritud, et sisustamine sujub kiirelt ja soodsalt. Ilusat sisustamist!

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid