Kuidas õpetada last rattaga sõitma ning milline ratas valida?

Kaup24
Sisuturundus
Kaup24

Rattaga sõitma õppimine on lastele oluline etapp. Rattasõit õpetab teie lastele väärtuslikke füüsilisi ja vaimseid oskusi ning aitab neil enesekindlust arendada. Mis kõige tähtsam, see on väga lõbus!

Lastele rattaga sõitmise õpetamine on mälestus, mida mäletate ja hoiate igavesti. Rattasõidu õppimine peaks olema lõbus kogemus, mis täidab teid mõlemat rõõmuga. Lapse edukaks sõitma õpetamiseks järgige neid näpunäiteid.

Ärge kasutage abirattaid

Abirattad on küll teoreetiliselt head, kuid need takistavad tegelikult lapsi õppimast rattast tasakaalus hoidma. Selle asemel soovitame alustada sõitmist tasakaalu jalgrattaga. Tasakaaluratas on lasteratas, mis on ilma pedaalide ja abiratasteta. Võite osta konkreetseid tasakaalurattaid või hoopis tavalise lasteratta, kust saate pedaalid eemaldada ja need hiljem tagasi paigaldada. Valige siit enda lapsele sobiv jalgratas.

Tasakaaluratta kasutamiseks istuvad lapsed sadulas ja kõnnivad või jooksevad jalgadega mööda maad liikudes. Kasutades seda meetodit, saavad nad enda kindlustamiseks hõlpsasti maad puudutada. See meetod aitab neil tunda end kindlalt, et nad ei kuku ümber. Pedaalide ja abirataste eemaldamisega võimaldate lastel õppida tasakaalu hoidmist.

Ohutus ennekõike

Enne kui hakkate oma last sõitma õpetama, veenduge, et teil on kõik vajalik protsessi ohutuks muutmiseks. Kiiver on turvatarvikute osas esimene samm.

Kuidas võtta kiivri jaoks õigeid mõõte

Kiiver on kohustuslik kõigile sõitma õppivatele lastele. Kiivrid kaitsevad teie lapse aju ja võivad päästa elusid. Kuid kiiver, mis ei istu hästi, võib olla sama ohtlik kui üldse ilma kiivrita sõitmine. Ideaalse sobivuse leidmiseks kasutage mõõdulinti ja mõõtke oma lapse pea ümbermõõt. Peaksite mõõtma nende pea kõige laiema osa, mis on tavaliselt umbes 2 cm kõrgemal nende kulmudest. Kiivrite valikuga saate tutvuda siin.

Õige jalgratta suurus

Õige jalgratta suurus on õppeprotsessi jaoks hädavajalik. Teie lapse jaoks liiga kõrge või liiga raske ratas võib takistada tema edasiliikumist ja olla ohtlik. Laste jalgratta suurust mõõdetakse täiskasvanute jalgratastest erinevalt ja nendega tuleb arvestada rohkem, seega veenduge, et teete oma uurimistööd.

Õige sadula kõrgus

Istmete kõrgus on uute sõitjate jaoks veel üks oluline kaalutlus. Langetage sadul kõrgusele, et teie laps saaks ratta selga istuda nii, et jalad oleksid kindlalt maapinnal. Nad peaksid suutma end ise liikuma lükata kuni nad õpivad tasakaalu hoidma.

Kui teie laps muutub enesekindlamaks ja liigub pedaalidega sõitmise juurde, peaksite tõstma sadula kõrgust, et ta saaks oma varvastega maapinda puudutada. Sadula tõstmine hoiab ära selle, et laps jääbki enda jalgadele tasakaalu hoidmiseks lootma.

Harjutage rattale astumist ja maha tulekut

Rattale peale minemine ja maha tulemine on keerulisem kui välja paistab. Aastakümneid sõitnud täiskasvanuna ei pruugi te sellele palju mõelda, kuid see on lastele täiesti uus kogemus. Paljud lapsed vajavad mõningast harjutamist jalgratta peale ja maha tulekuks. Julgustage lapsi seda mitu korda tegema kuni nad tunnevad ennast mugavalt. Kui teie lapsel on raskusi rattale istumise või maha tulemisega, võib see olla märk sellest, et ratas on tema jaoks liiga suur.

Õppige kikivarvul liikuma samal ajal sadulal istudes

On oluline, et lapsed õpiksid jalgrattaga kikivarvul liikuma, enne kui hakkavad väntama. Las nad hoiavad lenksust kinni ning liiguvad jalgrattal istudes lühikese vahemaa edasi-tagasi. Idee on selles, et teie laps tipib või jalutab rattaga, proovimata veel hooga veereda ega vändata.

Harjutage veeremist ühest kohast teise

Järgmine samm pärast ratta peale istumise ja sellega jalutamise õppimist, on veerema õppimine. Veeremine julgustab lapsi võtma jalad maast lahti lühikesteks hetkedeks ja ta hakkab usaldama, et ratas hoiab teda püsti.

Laske lastel end kahe jalaga maast lahti tõugata, et ennast edasi lükata. Mõned lapsed kalduvad loomulikult oma jalgu tõstma ja veeremist nautima. Siiski on täiesti loomulik, et lapsed lähevad närvi ja panevad jalad alla.

Õppige väntama

Kui lapsed on kindlad, et nad oskavad veereda ja tasakaalu hoida, võite neile pedaale tutvustada. Kui eemaldasite pedaalid rattalt, paigaldage need tagasi või liikuge tasakaalu jalgrattalt tõelise lasteratta juurde.

Väntamise alustamiseks laske oma lapsel rattasadulale istuda, samal ajal kui hoiate ise ratast paigal. Nad saavad harjutada jalgade üles tõstmist ja pedaalidele asetamist, kui te neid kindlalt hoiate. Samal ajal kui lapsed harjutavad, hoidke nende lenks kindlalt otse. Kui nad keskenduvad oma jalgadele, võivad nad kogemata lenksu pöörata ja tasakaalu kaotada.

Kui nad on pedaalidega jalgrattale mugavalt istunud, laske neil piisava hooga edasi liikuda, et püsiks tasakaal. Vältige ratta kinnihoidmist, kui teie lapsed väntavad, kuid püsige turvatunde tagamiseks nende lähedal. Lapsed võivad esialgu tunduda enesekindlad, kuid võivad teid silmist kaotades kiiresti paanikasse sattuda. Oluline on lasta neil võimalikult palju ilma abita sõita, kuid probleemide korral võiksite piisavalt lähedal olla.

Alustage sirgjoonel edasi-tagasi sõitmisega, kuni teie laps saab jalgrattal ilma abita hoo sisse lükata, vändata ja peatuda. Seejärel võite hakata lenksu keeramist harjutama. Väntamise ajal lenksuga tegelemine on raske, nii et ärge arvake, et teie laps saab kohe ilma suurema harjutamiseta hakkama.

Õppige sõidu alustamist

Rattasõidu alustamine võib alguses olla hirmutav. Tehke see oma lapsele lihtsaks, tagades, et ratas oleks vajadusel madalal käigul, ja veenduge, et olete tasasel pinnal ilma kaldeta.

Alustage sellest, et laps istub sadulale. Üks jalg peaks olema tasaselt maas ja teine ​​pedaalil

Pedaalil olev jalg tuleks tõsta kella 1 või 2 asendisse. Kui pedaal on maapinnaga paralleelselt, pole neil alustamiseks piisavalt hoogu. Laske lapsel tugevalt pedaali vajutada ning sõit peakski olema alanud.

Õppige peatuma

Lapsed üritavad tavaliselt peatuda, pannes jalad lihtsalt maha. Pedaalide kasutuselevõtmisel peate õpetama neile uut peatumisviisi. Käsipidurite õppimiseks laske lapsel käepidemetest kinni hoida ja kõndida jalgratta kõrval, hoides paari sõrme piduritel. Paluge neil jalgratta aeglustamiseks käimise ajal käsipidurit kasutada. Kui lapsed on peatamiseks vajaliku survega harjunud, võite lasta neil seda sadulale istudes proovida.

Leidke sobivad tooted rattaga sõitmiseks ja muudeks tegevusteks aadressilt www.kaup24.ee.

Sarnased artiklid