Kuidas rajada aeda kaunis ja omapärane kivitee?
Rasmus Dsilna
Kaunis paekivi aias. | Aiarajatised

Hoovi teevad kauniks selgesti eristuvad käigurajad, mis on laotud maitsekalt valitud kividest. Kivid, mis on aeda valitud, võiksid olla ümbritsevaga harmoonias ning eelkõige täitma oma rolli, olgu tegemist siis auto parkimiseks mõeldud platsiga või kõnniteega. Samuti võib kive kasutada lillepeenarde rajamisel või mäenõlva toestamiseks.

Sobiva lahenduse leidmise teeb keeruliseks erinevate kiviliikide ja toonide vahel valimine.Kuidas kive kasutada ja koduhoovi tavapärasest midagi teistsugust rajada?


Hallile betoonkivile lisa värve


Enim leiavad kasutust betoonist sillutuskivist, mis on kõige kättesaadavamad ning märksa taskukohasemad kui näiteks looduskivid. Betoonkive toodavad Eestis mitmed tehased ning neid on võimalik osta ka ehituspoodidest.
Võrreldes aastatetaguse perioodiga on betoonkivide valik muutunud hulga kirjumaks, seda nii kivi kujude kui toonide näol. Enim leiavad kasutust sakilised unikivid ning klassikalised kandilised kivid, kuid leiab ka pisut erilisemaid rombi või päikese kujuga kive ning erinevaid mosaiike.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid