Kuidas toimida pelargoonidega sügisel ja talvel?
kodus.ee
Shutterstock

Pelargoonidel pole looduslikku puhkeperioodi ning sobivates tingimustes kasvavad ja õitsevad nad järjepanu. Kuna talvel on kodustes oludes sobivaid tingimusi (valgust 12–16 tundi päevas) keeruline pakkuda, tuleb pelargoonid sundida puhkama.

Eduka talvitumise valem on järgmine: kuiv ja võimalikult valge koht, jahedus (5–15º). Kui hoiukohas on vaid 5–8º sooja, tulevad pelargoonid toime ka minimaalse valgusega. Kasta minimaalselt, et taim ei hakkaks liiga vara uusi võrseid ajama.

Edasi lugemiseks

Kodus.ee tellimus annab ligipääsu kogu kodus.ee veebilehe tasulisele sisule, sh sinna valitud ajakirjade Kodutohter, Tehnikamaailm, Kodu & Aed, Minu Aed, Jõulud, Diivan, TM Kodu & Ehitus lugudele ning muudele Ühinenud Ajakirjade väljaannete materjalidele ning kodus.ee lisalugudele.
Veebilehe sisu on paberväljaannetest eraldiseisev ning kehtiv paberväljaande tellimus ei anna ligipääsu kodus.ee lehele. Paberväljaande saab tellida veebilehelt ajakirjad.ee, kodus.ee tellimuse vormistamiseks vajuta nupule "Kodus.ee tellimus".

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid