Kuidas valida jooksulint koju?

Hansapost
Sisuturundus
Hansapost

Kui soetad endale trenažööri koju, võid treenida ükskõik millisel endale sobival ajal.

Ajal, mil kodus treenimine kogub populaarsust, tasub üle vaadata oma kodune treeningvarustus. Põhivarustuse juurde tasub soetada näiteks jooksulint, et asendada õues jooksmist või hoopis tempokalt kõndides märkamatult päevane trenn ära teha. Mille järgi jooksulint koju valida? Selgitame järgnevalt, mida valikut tehes silmas pidada.

 

Milleks valida jooksulint?

Kui soetad endale trenažööri koju, võid treenida ükskõik millisel endale sobival ajal. Jooksulindi peal saad nii joosta, sörkida kui ka lihtsalt kõndida, et päevased sammud täis teha. Jooksulindi eelis on kõrge kaloripõletus. Regulaarsel jooksmisel on võimalik tugevdada oma südame-veresoonkonda ning vastupidavust. Alati on võimalus valida, kas soovid intensiivsemat trenni või end lihtsalt veidi liigutada, mistõttu on tegu funktsionaalse seadmega.

 

Elektriline jooksulint või manuaalne jooksulint?

Jooksulindid erinevad üksteisest peamiselt mootori, suuruse ja lisavõimaluste poolest.

 

Kõige levinumad jooksulindid on mootoriga, mida saab käivata juhtpaneelist. Sellise seadme jaoks on vaja vaid läheduses asuvat pistikupesa ja paar nupuvajutust, et valida soovitud kiirus, programm ja kalle. Võimalik on koju muretseda ka hübriidmudel, mille puhul saab linti käivitada nii mootoriga kui manuaalselt.

 

Jooksulindi suurus ja kasutaja kaal

Enne seadme valimist on oluline välja selgitada, kui palju ruumi on võimalik seadmele eraldada. Meeles tasub pidada järgnevaid punkte:
 

Mida suurem on simulaatori laius, seda stabiilsem on seade

Optimaalseks peetakse umbes 40 cm laiust ja 120–140 cm pikkust seadet

Jooksupind peaks olema piisavalt pikk, et oleks võimalik sellel loomulikult joosta

Jooksulindi stabiilsuse tagamiseks on soovitatav oma kaalule lisada 20 kg. Näiteks kui kaalud 90 kg, siis töötab sinu jaoks kõige paremini 110 kg jooksurada

 

Lisafunktsioonid – jooksulindi ekraan

Ekraan on tore lisavõimalus, mis pakub nii meelelahutust kui ka võimalust oma treeningut ja olulisi tervisenäitajaid jälgida.

 

Wi-Fi ühendus pakub võimalust kuulata treeningu ajal oma lemmikmuusikat või vaadata videoid

Ekraanilt saab jälgida oma pulssi

Moodsamad mudelid suudavad mõõta ka vererõhku, mille abil saab kontrollida, et see treeningu ajal liiga kõrgele ei tõuseks

Ekraanilt on võimalik valida mitme eelprogrammeeritud treeningu vahel

 

Jooksulindi hind

Jooksulinte on igas hinnaklassis. Siiski soovitame investeerida kaasaegsesse ja moodsasse mudelisse, millel on kaasas rohkem lisafunktsioone. Soodsamad mudelid maksavad alla 1000 euro ja kallimate mudelite hinnad jäävad paari tuhande euro juurde.

www.hansapost.ee

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid