Kuidas valida tolmuimejat loomakarvade koristamiseks?

Sisuturundus
Kui Sinu pereliikmetel esineb allergiaid, tasub eelistada HEPA filtritega tolmuimejaid. | Kaup24.ee

Iga perekonna muudab veelgi täiuslikumaks karvane neljajalgne sõber, kes toob meie igasse päeva killukese rõõmu. Küll aga tuleb lemmikloomade puhul arvestada ka seda, et paratamatult ajavad nad palju karva, mille koristamine võib olla üsna tüütu ja ajakulukas.

Õnneks pakuvad tänapäevased lahendused suures valikus võimalusi, mis muudavad kodused koristustööd lihtsaks ja mugavaks. Anname sulle mõned soovitused, mida järgida, kui oled valimas tolmuimejat loomakarvade puhastamiseks.
 

Tugev imemisvõimsus
 

Tehnilised näitajad on aluseks heale tolmuimejale. Kuigi tihtipeale räägitakse  tavalisest tolmuimeja võimsusest, võib imemisvõimsus olla isegi olulisem. Loomakarvade eemaldamisel on see üks tähtsamaid faktoreid, mida jälgida ning mis võiks olla mitte vähem kui 12 ampi ehk 140 vatti.  Paljud tootjad pakuvad lisaks erinevate funktsioonidega tolmuimejaid, mis on mõeldud just loomakarvade eemaldamiseks - näiteks võib tolmuimeja tavapärane imemisvõimsus olla 140 vatti, kuid lisafunktsioonid võimaldavad seda veelgi suurendada. Seega on soovituslik valida võimsam mudel, millel on olemas lisaks spetsiaalsed lahendused loomakarvade eemaldamiseks.
 

Erinevad otsikud
 

Tolmuimejat valides peab arvestama ka sellega, et iga pind vajab erinevat lähenemisviisi. Näiteks vaibalt on loomakarvade eemaldamine hulganisti keerulisem kui kasutad otsikut, mis on mõeldud põranda jaoks. Loomakarvade eemaldamiseks sobivad ideaalsed turbootsikud ehk peened otsikud ja rullharjaga otsikud. Viimane on ideaalne just vaipade ja diivanite puhastamiseks, sest põrandal ja muudel kõvadel pindadel võib otsik karvad lihtsalt eemale puhuda. Seepärast veendu, et tolmuimejal oleks võimalik otsikuid vahetada vastavalt vajadusele.
 

Mudelid
 

Tänapäeval on aina populaarsemaks muutumas robottolmuimejad, mis teevad kogu töö Sinu eest ära. Need nutikad masinad liiguvad Sinu kodus ise ning võimaldavad puhtaks teha ka kõige keerulisemad nurgad. Kuigi  nende abil saab ideaalselt puhtaks põranda, ei sobi need diivani puhastamiseks.

Kui kodus on mitu korrust, tasub eelistada juhtmevabu mudeleid - need on kergemad ja mugavamad, mispärast ei pea tolmuimejat hakkama tassima ühelt korruselt teisele. Küll aga ei sobi siis robottolmuimejad, mis võivad trepist alla kukkuda. Õnneks omavad osad mudelid spetsiaalseid andureid, mis tajuvad kukkumise võimaluse koheselt. Väikesed käeshoitavad tolmuimejad muudavad ka diivanite ja muude sarnaste pindade puhastamise oluliselt lihtsamaks. Näiteks pakub Kärcher tolmuimeja erinevaid mudeleid, mille seast leida endale kõige meelepärasem.
 

HEPA filtrid
 

Kui Sinu pereliikmetel esineb allergiaid, tasub eelistada HEPA filtritega tolmuimejaid. Tolmuimejate põhimõte on selline, et see tõmbab õhu ühest otsast sisse ning laseb teisest otsast välja. Läbi selle võivad aga õhku sattuda allergiat tekitavaid osakesi. HEPA filtrid püüavad kinni kuni 98% tolmu ja karvu - nii ei pea Sa muretsema, et õhku satuvad juba koristatud karvad, mis võivad aidata kaasa allergiliste reaktsioonide tekkele.
 

Tolmuimeja kogumisviis
 

Tolmuimejate puhul on võimalik valida kas kotiga või ilma mudelite vahel. Tolmuimeja kotid vajavad aeg-ajalt ümbervahetamist, mis omakorda tähendab lisakulusid. Samas pead arvestama ilma kotita tolmuimejate puhul seda, et nende tühjendamine võib olla üsna tülikas - nimelt võib kodus tühjendamisel tolm tungida taas tuppa, mistõttu tasuks seda teha õues. See võib aga probleemiks olla nendel, kes elavad korterelamus.
 

Energiatõhusus
 

Tänapäeval pöörame aina enam tähelepanu jätkusuutlikusele ning kuidas oleks võimalik säästa võimalikult palju energiat. Uudsed lahendused pakuvad mitmeid energiatõhusaid mudeleid. Kindlasti võiksid tutvuda lähemalt ka masina energiamärgisega, kus on välja toodud nii vaiba puhastustõhususe klass kui ka kõva põrandakatte puhastustõhususe klass. Vastavalt oma kodule pööra tähelepanu kas ühele, teisele või hoopiski mõlemale. Energiatõhususe klass annab veel ülevaate ka üldisest masina efektiivsusest, mis muudab ka valiku langetamise kergemaks.
 

Müratase
 

Keegi meist ei armasta hommikuid, kus peame vara ärkama kuna pereliikmed on alustanud varakult koristustöid. Õnneks on tänapäeval enamus mudelid väikese müratasemega, kuid sellegipoolest peaksid selles veenduma ka tolmuimejat ostes. Mürarikkad masinad võivad mõjuda ka lemmikloomadele rahutult, mispärast veendu, et masina müratase oleks 70 dB ringis.
 

Disain ja lisafunktsioonid
 

Uued mudelid on varustatud erinevate lisafunktsioonidega, millele ei tohiks kindlasti jätta tähelepanu pööramata. Näiteks varasemalt mainitud looma karvade puhastamiseks mõeldud funktsioon tugevdab imemisvõimsust veelgi, aidates eemaldada kõik loomakarvad erinevatelt pindadelt. Lisaks mudelile pööra tähelepanu ka disainile - suuremaid masinad on keerulisem hoiustada, kuid samas mahutavad need rohkem, tagades Sulle rohkem mugavust ning vähem muretsemist.

Uue lemmiklooma võtmine tähendab palju rõõmu kui ka palju uusi kohustusi. Kui oled otsimas endale mugavat ja efektiivset tolmuimejat soodsa hinnaga, tasub tutvuda valikuga Kaup24.ee veebipoes.

 

Sarnased artiklid