Kurgu ja kõrva kurtmisi

Üllar Ende
Shutterstock

Kui sagedane peaks olema angiin, et nõuab kurgumandlite äralõikamist? Kas põletikus kurk võib tekitada põletikku ka kõrvas? Millest tekib väliskõrvapõletik ja kuidas seda ära hoida? Miks muutub kurk kuivaks ja mis selle vastu aitab? Mis põhjustab tükitunnet kurgus? Selgitab kõrva-nina-kurguarst Carina Truuverk.

Sügisjahedus ja -rõskus ning tuul panevad proovile ka meie kurgu ja kõrvad. Eelkõige siis, kui need lihtsalt on organismi nõrk koht. Ent valu ja põletik ei pruugi tulla pelgalt kurgu ja kõrvade liigtundlikkusest, vaid üha rohkem kummitavate viirushaiguste kaasnähuna.

Nendele, kellel on kurgumandlid aina paistes ja punased, tundub, et need ongi loodud ainult valutama. Nii see pole. Normaalselt on neil väga tähtis ülesanne. Kui aga mandlid ei seisa enam oma ülesande kõrgusel, pole neist mingit kasu, vaid on ainult valutülinaks ja organismi mürgitajaks. Edasi jagab kõrva-nina-kurguarst Carina Truuverk selgitusi kurgu ja kõrvaga seotud olukordade-küsimuste põhjal, mis on koostatud teie kirjade ajel.

Edasi lugemiseks

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid