Kvissental võib tulevikus veelgi laieneda

kodus.ee
Tartu uuselamurajoon Kvissental roheluse rüpes | Promopilt

Emajõe äärne elupiirkond Tartus võib tulevikus veelgi laieneda, rääkis Kvissentali arendaja. Viimse kümne aasta suurim muutus Tartus ongi toimunud Emajõe kaldaalade olukorras, selgub uuringust.

Tartu populaarseim uuselamurajoon Kvissental aina kasvab - arendaja Fausto Capitali juhatuse liikme Sven Mihailovi sõnul peetakse ka laienemisplaane. "Praegune arendus on juba Kvissentali teine laiendus, ent ruumi ja võimalusi laienemiseks on veelgi," sõnas ta. "Praegu väljaarendatud kinnistutest on juba peaaegu kõik omanikud leidnud. Kuna huvi väga suur, siis plaanime võtta ette järgmise etapi - hetkel on välja arendatud vaid osa suuremast kinnistust, seega laienemiseks võimalus olemas."

"Tulevikus võiks kujundeda sellest Tartu kõige rohelisem ja kõige terviklikum piirkond: Tartu kehtestas ka reeglid, kuidas Kvissental arhitektuurselt välja hakkab nägema. Peresõbralik ja turvaline piirkond linna sees, aga roheluses ja kõik vajalik on käe-jala juures, tänavad ja kergliiklusteed valgustatud ja asfalteeritud. Ka ühistransport liigub Kvissentalis korralikult - buss tuleb iga paarikümne minuti järel," rääkis Mihailov. "Mida enam Kvissental laieneb, seda rohkem võimalusi peaks seal olema. Emajõe äärsel piirkonnal on aga tohutult potentsiaali," leiab ta.

Suurest uuringust "Tartu ja tartlased" (2013) aga selgub, et võrreldes 2008. aastaga on toimunud suurim muutus Emajõe kaldaalade olukorras. Mullu Tartus läbi viidud uuringus "Tartlane ja keskkond" soovis aga enam kui 4/5 linnaelanikest näha Tartus rohkem nii matka-, tervisespordi- kui loodusradu, samuti mänguväljakuid ja –platse ning piknikukohti, sealjuures ligi 40% hinnangul oleks kõiki eelpoolmainitud rajatisi kindlasti juurde vaja. Tartu puhkamisvõimaluste osas tuleks linlaste meelest parandada supluskohti, lisaks tuleks ressursse suunata ka Emajõe kallasradade puhastamisele ja parandamisele. Uuringus mainiti, et Emajõe ümbruses võiks olla ka rohkem kohvikuid.

Uuringu "Tartu ja tartlased" kohasel on ränne väiksem piirkondades, kus domineeriv elamutüüp oli eramu. "Kes Kvissentali on tulnud, see sealt enam ära minna ei taha," on Fitlap.ee keskkonna peatreener ja üks loojaid Heikki Mägi veendunud - talle on Kvissental juba 10 aastat koduks. "Minu jaoks räägivad Kvissentali kasuks mitmed argumendid: terviklik ja roheline  elukeskkond, ilusad majad, toredad inimesed, hästi korraldatud ühistransport.  Sportimisvõimalusi  jagub samuti: tenniseväljakud ja liivarand, võrkpalliplats ja kergliiklusteed. Suurepärane koht elamiseks," on ta kodukohaga rahul.

Sarnased artiklid