Lapsed ja koduloomad saavad üürikorteri leidmisel takistuseks

kodus.ee
Kas lapsed ja koer saavad üürikorteri leidmisel tõesti takistuseks? | Shutterstock

Üüriturul kehtivad karmid reeglid. Kui sul on aga soov leida korter, kus oleks teretulnud nii lapsed kui koduloomad, siis üürikorteri leidmine on väga raske, vahendab Pindi Kinnisvara.

„Lastega ning koduloomadega peredel on üürikorteri leidmine alati keerulisem olnud, kuid viimastel aastatel on lõviosa üürileandjatest mitte tühjaks jäänud korterite omanikud, vaid teadlikud üüriinvestorid, kes on reegleid vaikimisi veelgi karmistanud,“ rääkis Pindi Kinnisvara müügipartner Peep Sooman.

„Iga varaomaniku soov on, et vara säiliks üürniku käes võimalikult hästi ja riskid oleksid maandatud. Täna turul domineerivad üüriinvestorid arvutavad üüritootlust koos amortisatsiooniga oluliselt täpsemalt ja peavad väikelapsi ning koduloomi võimalike kahjustuse tekitamise tõttu potentsiaalseks lisakuluks,“ selgitas Sooman. „Mõistan täielikult, kui kolme koeraga üürnik tundub hirmutav, kuid kahe lapsega ema automaatne välistamine on inimesena hinnates väga ebaõiglane,“ lausus Sooman. Tema sõnul oleks üks lahendus pidada varaomanikuga dialoogi, millised peaks olema piisavad tagatised, mis viimast rahuldaksid.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid