Lenna Kuurmaa ja Evelin Ilvese valik - kodumaine rohekosmeetika

Sisuturundus
Berrichi igavese nooruse saladus peitub kohalikus Läänemeres. | Tootja

Kevadised tuuleiilid puhuvad mõtted suurpuhastusele nii kappides, kosmeetikaarsenalis kui mõtetes. Millal sina viimati kosmeetikariiulil inventuuri tegid? Ometi on just kevadine aeg selleks sobivaim, et lüüa nahk särama ning tühjad kreemipotsikud uute vastu välja vahetada. Miks mitte asendada mõni neist rohekosmeetikaga?
 

Näiteks äsja Iluteemandi võitnud uue kodumaise kreemisarjaga Berrichi, mille võtmekomponentideks on vaid naturaalsed ja looduslikud koostisosad ning kuhu on peidetud lisaks viiele superõlile ka killuke paradiisisaarelt ammutatud noore naha saladust, mille on ühtlasi heaks kiitnud siinsed teadlased.

Saladuseloori kergitades – Berrichi igavese nooruse saladus peitub kohalikus Läänemeres, olgugi, et Berrichi looja Berit Joosep leidis algselt inspiratsiooni Balilt, täheldades sealsete inimeste naha sära. "Abikaasaga kalareisil käies märkasime, et eakatel kaluritel on vaatamata päikesest ja tuulest parkunud ja kortsus nägudele peopesad pehmed kui beebinahk. Selgus, et see on sellest, et nende käed puutuvad päevast päeva kalavõrke puhastades kokku vetikatega," avaldab noor naine uue tootesarja võtmekomponendi. Puhkuselt naastes seati sammud kohalike merebioloogide poole, et uurida lähemalt Läänemere vetikate puhtust ja kasutusvõimalusi. Kaks aastat testimisi ja tänaseks on kreemipurki jõudnud puhas ja võimas Eesti rannikuvetikas.

berrichi_0626_2.jpg

Berrichi ilusaadik Lenna Kuurmaa hindab kodumaist looduskosmeetikat.
Tootja

"Looduskosmeetika ja erinevate looduslike produktide kasutamisest naha parandamisel oleme kuulnud oma emadelt ja vanaemadelt ning ehk panigi just nõukogude aeg inimesi leidlikult ise maske ja seepe meisterdama, kasutades toorainena näiteks munavalget, hapukoort, mett, sidrunit, erinevaid õlisid, õunaäädikat ning soolasid," loetleb Berrichi asutaja Berit Joosep lihtsaid valikuid naha ja juuste hooldamiseks. Juba aastaid enne avastusretke Bali paradiisisaarele segas Berit koduses iluarsenalis kokku vaid naturaalsetest koostisosadest kreeme, püüdes leida lahendust oma tundlikule nahale. Tänaseks ei leidu Beriti iluarsenalis muud peale rohekosmeetika. „Kõik on välja vahetatud, ka šampoonipudeli asemel on mu iluarsenalis hoopis muna, mesi ja õunaäädikas,” tõdeb ta.

Väärtustades rohelist eluviisi võibki Berrichi näokreemidest leida vaid nahka poputavaid looduslikke koostisosasid. Vetikad sisaldavad maailma üht võimsaimat antioksüdanti astaksantiin, mis stimuleerib nahas kollageeni tootmist ja vabade radikaalide väljutamist, mis omakorda takistab vananemisprotsesse. Lisaks vetikatele leiab kreemist viis pika ajalooga super-õli: cacay, avokaado, aprikoosi tuuma, kukui pähkli ja jojoba. Cacay ja jojoba õli kasutasid juba Amasoonase indiaanihõimud haavade ja põletike raviks. Avokaado õli on aga üks rikkalikumalt niisutavaid õlisid. Kukuid peetakse Havai looduskosmeetika lipulaevaks, sest ta kaitseb nahka päikese, tuulte ja soolase merevee eest. Aprikoosi tuuma õli kutsutakse aga kuldseks puudutuseks – õli justkui silitab nahka taastades toonuse ning muutes jume säravaks.

Olgugi, et Berrichi on roheline bränd – seda nii vanuse kui koostise mõttes - on selle ilusaladuse retseptile jõudnud jälile juba nii mõnedki, sealhulgas Eesti endine esileedi Evelin Ilves. "Pean tunnistama ausalt, et see on parim ja ägedaim kreem, mida kunagi kasutanud olen. Eestlaste looming, sündinud Aasia ookeane miljoneid aastaid puhastanud vetikatest ja kõige hinnalisematest õlidest," tõdes ta, lisades, et tegu on parema kreemiga kui kõik teised super peened, kuulsad ja kallid proovitud brändid. "Noored naised tegid koos teadlaste ja arstidega imelise toote - miljon tänu," lisas Ilves. Lisaks looduslikule “botoxile” pakub Berrichi lahendust tundliku ja põletikulise nahaga hädasolijatele. Puhtad ja võimsad koostisosad ning säilitus- ja lõhnaainete puudumine kreemis teeb nahaga lihtsalt imet.

Lähemalt saad lugeda SIIT.

Sarnased artiklid